Nejvstřícnější banka podle odborníků? Česká spořitelna

Petr Kučera Petr Kučera
21. 4. 2010 7:25
Porota ocenila také Komerční banku a Raiffeisenbank
Foto: bankovnipoplatky.com

Praha - Nejvstřícnější bankou za letošní první čtvrtletí se podle odborné poroty stala Česká spořitelna. Stříbrnou medaili získala Komerční banka, bronzovou Raiffeisenbank.

Osmičlenná porota ocenila na České spořitelně hlavně širokou nabídku produktů, bezkonkurenční komplex služeb pro klienty a samozřejmě i rozsah sítě poboček a bankomatů.

"Pozitivně lze hodnotit postupné inovování služeb a zavádění zajímavých novinek, například vkladové bankomaty, možnosti e-faktur v internetovém bankovnictví servis24 a podobně," říká advokát Miroslav Zeman, šéfredaktor webu MojePoplatky.cz. Oceňuje také univerzálnost banky.

Ve stejném duchu hodnotí Českou spořitelnu i bývalý finanční arbitr Otakar Schlossberger. "Osobně velmi oceňuji nápad na komunikaci s veřejností ve vazbě na reklamu 365 důvodů, proč být jejím klientem," říká. Líbí se mu také uveřejnění Kodexu chování mezi bankou a klientem či existence bankovního ombudsmana.

Negativně hodnotili poradci výši poplatků a jejich strukturu. Ve stejné oblasti však měli připomínky také u většiny hodnocených bank.

Jako druhá nejlepší skončila u porotců Komerční banka. Její vstřícnost vidí zejména v šíři nabízených produktů i služeb, dále pak v kvalitní personální politice a zajímavém způsobu prezentace produktů a služeb.

Raiffeisenbank na třetím místě si porotce získala hlavně dynamikou a zajímavými, průlomovými nápady. "Pozitivně lze hodnotit zejména rychlý nárůst portfolia služeb a produktů pro soukromou i podnikovou klientelu," říká František Pavelka, vedoucí katedry finančních produktů Bankovního institutu vysoké školy.

"Vlastnoruční" podpis guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy.
"Vlastnoruční" podpis guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy. | Foto: ČNB
Čtěte také:
Která banka má nejnižší poplatky? Známe levnou čtyřku
Kam si uložit peníze? Toto jsou nejlepší banky v Evropě
Chcete Banku roku, nebo Nejlepší banku? Vyberte si

Právě Raiffeisenbank zvítězila v celkovém hodnocení projektu OVB Vstřícná banka za letošní první čtvrtletí před mBank a Komerční bankou. Na celkovém výsledku má největší váhu hodnocení odborné poroty (58,3 procenta). Dalšími 25 procenty se na něm podílí web BankovniPoplatky.com a s podílem 16,7 procenta také veřejnost (hlasovat lze po registraci na webu www.vstricnabanka.cz).

Celkové výsledky projektu jsme přinesli v samostatném článku, stejně jako samostatné pořadí nejlevnějších bank podle účtovaných poplatků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy