Nejlepší spořicí účty. Novinka láká na úrok, má ale háček

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
27. 1. 2015 8:30
Raiffeisenbank nabídne nový spořicí účet jen těm, kdo u ní mají balíčkové konto. Projděte si nejlepší bankovní nabídky na trhu.

Praha – Nejlepším spořicím účtům přibude od února nová konkurence. Raiffeisenbank do své nabídky přidá spořicí účet s dobrou sazbou a bez výpovědní lhůty. Pod názvem eKonto Flexi bude vklady do 150 tisíc korun úročit roční sazbou 1,3 procenta, vyšší vklady nad touto hranicí pak sazbou 0,3 procenta.

Nový spořicí účet ale není pro každého. Banka ho dá jen těm, kdo si u ní založí balíčky eKonto Smart nebo eKonto Komplet. Zdarma tak nový spořicí účet může být jen pro toho, kdo bude aktivně využívat více služeb Raiffeisenbank.

eKonto Smart je zdarma v měsících, kdy na něj přijde alespoň 15 tisíc korun měsíčně a zároveň dojde k alespoň třem odchozím transakcím, mezi něž se vedle odchozích plateb počítají i platby kartou.

Nejvyšší úrok mezi jednoduchými spořicími účty nadále nabízí Sberbank, která vklady do 150 tisíc úročí sazbou 1,63 procenta. Banka přitom od Nového roku snížila cenu za odchozí platbu z předchozích 18 na pět korun.

Na aktuální přehled nejlepších spořicích účtů se dostanete, když kliknete na úvodní obrázek k tomuto textu.

Úvodem

Peníze. Ilustrační foto
Peníze. Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Novinku Raiffeisenbank v přehledu nejlepších jednoduchých spořicích účtů nenajdete, protože eKonto Flexi není zdarma dostupné tomu, kdo chce v bance jen spořit (podmínkou je totiž běžný účet).

Na následujících obrazovkách najdete spořicí účty, které momentálně v Česku nabízejí nejlepší úrokové sazby a jsou dostupné zdarma bez složitých podmínek. Vždy také najdete výpočet odborného serveru Finparáda.cz, jaký je čistý výnos (po odečtení 15% daně z výnosů) při roční úložce 100 tisíc korun.

Všechny spořicí účty v přehledu splňují svou základní úlohu - reálně mírně zhodnocují na nich uložené peníze. Připomeňme, že inflace i základní sazby České národní banky se pohybují kolem nuly, takže i spořicí účet s úrokem kolem jednoho procenta vydělává.

Kdo chce větší výnos a zároveň ví, že uložené peníze nebude delší dobu potřebovat, měl by přemýšlet o výnosnějších finančních produktech (termínované vklady, stavební spoření) nebo o investicích (nejčastěji podílové fondy).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy