Nedokážeme splácet dluhy, hlásí čím dál více Čechů

Petr Kučera Petr Kučera
13. 12. 2011 12:05
Největší potíže mají obyvatelé Ústeckého kraje, nejmenší na Vysočině
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Počet lidí, kteří nedokážou řádně plnit své závazky, roste. Potíže se splácením splatných závazků má nyní už 7,68 procenta všech dospělých obyvatel České republiky.

Aktuální záznam v registru SOLUS má nyní 1,006 milionu spotřebitelů, což je o 71,5 tisíce víc než před rokem. U podnikatelů je to 57,5 tisíce, za rok jich přibylo téměř 15 tisíc.

Vyplývá to ze statistiky registru SOLUS, který shromažďuje data od téměř 40 společností - bank, nebankovních poskytovatelů půjček, leasingových společností, telekomunikačních operátorů či energetických společností.

Největší potíže mají obyvatelé Ústeckého kraje, kde čelí potížím se splácením celých 14,2 procent obyvatel. Naopak nejlepší bilanci má Kraj Vysočina s 5,3 procenty.

Podstatné rozdíly jsou ale také mezi jednotlivými okresy. Například ve zmíněném Ústeckém kraji: Zatímco na Lounsku má problémy "jen" 8,6 procenta obyvatel, na Chomutovsku 16,9 procenta. Oba okresy přitom spolu sousedí.

Absolutně nejmenší potíže se splácením svých závazků mají obyvatelé okresu Žďár nad Sázavou v Kraji Vysočina - potíže se splácením zde má pouze 3,66 procent populace.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Půjčka od Providentu? Jsou i horší firmy, říká žebříček
SMS půjčka je rychlá a snadná. Ale s velkým rizikem
Pozor na půjčku od predátorů. Pomůže vám žebříček

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy