Za co utrácí milující Češi na Valentýna? Podívejte se, co na svátek lásky nepodcenit

on Adéla Denková, Evropa v Datech, on
14. 2. 2019 9:28
Souboj svátků lásky: Utratí Češi více na Valentýna, nebo na První máj? A mají oslavy milujících vliv na porodnost dětí či uzavírání sňatků? Oddával by svatý Valentýn dnes homosexuály? Podívejte se na vizualizace z projektu Evropa v datech.
Foto: Dark Side

Polovina narozených dětí v Česku je nemanželských

V zemích bývalého rakousko-uherského mocnářství se častěji než u sousedů rodí děti lidem, kteří nejsou sezdáni. Na Slovensku se v roce 2016 podle Eurostatu narodily nevdaným matkám 40,2 procenta dětí, v Rakousku to byly 42,4 procenta, v Maďarsku 46,7 procenta a v Česku dokonce 48,6 procenta. To je více než průměr členských zemí Evropské unie, který činil 42,6 procenta.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy