Ulice Na Příkopě poražena. Nový žebříček ukazuje nejdražší ulice ve světě

Aneta Řezníčková Aneta Řezníčková
23. 11. 2022 13:45
Pařížská ulice v Praze se dostala mezi dvacet nejdražších ulic světa. V Česku se jí poprvé podařilo předběhnout ulici Na Příkopě. Stala se tak nejdražší ulicí v centrální Evropě, co se výše maloobchodních nájmů týče. Do vůbec nejdražší ulice světa byste ovšem museli přes oceán. Podívejte se, jak dopadlo letošní porovnání.
Pařížská ulice, Ilustrační foto.
Pařížská ulice, Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Do žebříčku nejdražších ulic světa se Pařížská dostala letos poprvé. Od roku 2004 v něm Česko pravidelně zastupovala ulice Na Příkopě. V každoročním průzkumu figuruje vždy jen nejdražší ulice z každé země.

  • Nájem v ulici Na Příkopě dosahuje v současnosti 2460 eur za metr čtvereční za rok, tedy přibližně 59 900 korun. V případě Pařížské je to podle aktuálních dat 2719 eur za metr čtvereční za rok. To je zhruba 66 200 korun. 

V centrální a východní Evropě tak v tomto ohledu ulice Pařížská nemá konkurenci. "Další v žebříčku je až na 29. místě Maďarsko se svou budapešťskou Váci utca. Geograficky nejbližší země se také umístily ve druhé desítce. Rakousko s vídeňským Kohlmarktem na 11. pozici, Německo s Kaufinger/Neuhauser v Mnichově na 13.," komentuje Jan Kotrbáček z Cushman & Wakefield.

  • Celkově jsou nejdražší české ulice srovnatelé s prémiovými nákupními třídami v Kodani, Barceloně či Amsterodamu. Projděte si v přehledu na konkrétní umístění.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Stržená trolej přerušila provoz tramvají v Holešovicích

Porucha trakčního vedení přerušila v Praze kolem 21:30 provoz tramvají mezi zastávkami Výstaviště a Nádraží Holešovice. Provoz je ale omezen téměř v celých Holešovicích. Podle webu dopravního podniku by provoz pěti tramvajových linek mohl být v postiženém úseku obnoven zhruba hodinu po půlnoci.

Poruchu na troleji způsobil podle dopravního podniku nadměrný náklad. "Náhradní doprava není zavedena z důvodu neprůjezdnosti úseku," uvedl dopravce. Zároveň vyzval cestující, aby využili linku metra C do stanice Vltavská.

Tramvaje linek 1, 6, 17, 25 a 36 jezdí odklonem. Linky 1, 6 a 25 jsou odkloněny přes Těšnov a Invalidovnu, linka 17 přes Karlín a dále na Palmovku a Vychovatelnu. Linka 36 jezdí přes Florenc, Invalidovnu, Palmovku a Vychovatelnu.

před 5 hodinami

Dubovská se poprvé v sezoně nevešla do dvacítky

Lyžařka Martina Dubovská obsadila ve slalomu v americkém Killingtonu dvaadvacátou příčku a poprvé v této sezoně Světového poháru se nevešla do první dvacítky. První výhru ve slalomu v elitním seriálu mohla oslavit Švýcarka Wendy Holdenerová, která byla před dnešním závodem už třicetkrát na stupních vítězů, ale nikdy nezvítězila. Tentokrát se podělila o první příčku se Švédkou Annou Swennovou Larssonovou, pro niž to byla rovněž vítězná slalomová premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy