Ulice Na Příkopě poražena. Nový žebříček ukazuje nejdražší ulice ve světě

Aneta Řezníčková Aneta Řezníčková
23. 11. 2022 13:45
Pařížská ulice v Praze se dostala mezi dvacet nejdražších ulic světa. V Česku se jí poprvé podařilo předběhnout ulici Na Příkopě. Stala se tak nejdražší ulicí v centrální Evropě, co se výše maloobchodních nájmů týče. Do vůbec nejdražší ulice světa byste ovšem museli přes oceán. Podívejte se, jak dopadlo letošní porovnání.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Pařížská na třicátém místě

Průzkum porovnává celkem 112 prémiových nákupních ulic v 92 městech světa. Žebříček je pak sestaven ze 47 zemí, každou zastupuje jedna nejdražší ulice s nejvyšším dosahovaným nájemným za metr čtvereční za ideálních 100 metrů čtverečních plochy za rok.

Nejde tedy o absolutní žebříček nejdražších nákupních ulic, v tom by se Česko umístilo níže.

  • Celkově je Pařížská 30. nejdražší ulicí v Evropě. Ulice Na Příkopě je na 33. místě, to je ve srovnání s dobou před pandemií pokles o 14 procent.

Během pandemie v roce 2020 a 2021 žebříček nevyšel. "Covid zasadil ránu spíše Příkopům než Pařížské, jelikož ceny nájmů se v prvně jmenované ulici více odvozují od intenzity turistického ruchu a od obecného zájmu o kancelářské prostory," tvrdí ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Bývalý šéf Theranosu Balwani půjde za podvod na 13 let do vězení

Soud poslal na téměř 13 let do vězení bývalého prezidenta farmaceutické společnosti Theranos Rameshe "Sunnyho" Balwaniho. Odsouzen byl za podvod vůči investorům, zákazníkům i pacientům. Informovala o tom agentura AP.

V listopadu přitom za stejný čin poslal soud do vězení i zakladatelku Theranosu Elizabeth Holmesovou, té udělil trest v délce 11 let a tři měsíce. Firma Theranos slibovala revoluci v medicíně, konkrétně technologii výrazně zjednodušující krevní testy, která se později ukázala jako vadná.

Společnost Theranos, která byla založena v roce 2003, vyvíjela technologii pro laboratorní analýzu, při které by místo klasických odběrů stačila jediná kapka krve. Pochybnosti se objevily, když americký list The Wall Street Journal začal na podzim 2015 zveřejňovat sérii článků, ve kterých bývalí zaměstnanci tvrdili, že krevní testy prováděné Theranosem jsou nespolehlivé. Z podvodů byla obviněna právě zakladatelka firmy Holmesová a její milenec, bývalý prezident společnosti Ramesh Balwani.

Zdroj: ČTK
Další zprávy