Prodavačky promluvily: Deset věcí, které jim v obchodě nejvíc vadí - možná i na vás

Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 31. 3. 2018 11:27
Agresivní chování a nadávky, porušování pravidel, pohrdání místo úcty či malé zastání u zaměstnavatele. Projděte si deset věcí, které „ženy za pultem“ nejvíc trápí - nejen během předvánoční nákupní špičky.

Projevy pohrdání

Foto: Shutterstock

Prodavači slyší řadu poznámek, které se jich velmi dotýkají, ale protože se nemohou se zákazníky hádat, tak je v tichosti přecházejí.

  • "Stává se například, že maminka ve frontě říká svému dítěti: Podívej se, jak dopadneš, když se budeš špatně učit. Bude z tebe prodavačka. Dříve se za špatné známky strašilo popeláři, dnes profesí prodavače. To je frustrující," říká šéfka Odborového svazu pracovníků obchodu Renáta Burianová. 
  • Prodavači pracující v okolí vysokých škol si například stěžují na to, jak se k nim chovají studenti univerzit, tedy "budoucí elita národa". "Mluví s námi přezíravě, mají nás za poskoky a dávají nám všemožně najevo, že jsme 'póvl'."
  • "Zákazník si do kabinky vezme například 15 triček, žádné si nekoupí, jen nechá v kabince hromadu pomuchlaného oblečení a řekne nám, ať to uklidíme, že to je naše práce."
  • "Zákazníkovi upadne lahev s vínem a místo toho, aby se omluvil, tak nadává, že byla špatně umístěna v regálu, a honí nás, abychom to uklidili."
  • "Zákazník si myslí, že každý prodavač ví vše o tisících zboží, co řetězec nabízí. A když přiznáme, že to nevíme, tak nám dávají najevo, jak jsme hloupé."
  • "Zákazník si vybírá a zpřehází boty v krabicích těsně před ukončením prodejní doby a pak odchází se slovy, ať si to prodavačka uklidí."
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy