Prodavačky promluvily: Deset věcí, které jim v obchodě nejvíc vadí - možná i na vás

Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 31. 3. 2018 11:27
Agresivní chování a nadávky, porušování pravidel, pohrdání místo úcty či malé zastání u zaměstnavatele. Projděte si deset věcí, které „ženy za pultem“ nejvíc trápí - nejen během předvánoční nákupní špičky.

Projevy pohrdání

Foto: Shutterstock

Prodavači slyší řadu poznámek, které se jich velmi dotýkají, ale protože se nemohou se zákazníky hádat, tak je v tichosti přecházejí.

  • "Stává se například, že maminka ve frontě říká svému dítěti: Podívej se, jak dopadneš, když se budeš špatně učit. Bude z tebe prodavačka. Dříve se za špatné známky strašilo popeláři, dnes profesí prodavače. To je frustrující," říká šéfka Odborového svazu pracovníků obchodu Renáta Burianová. 
  • Prodavači pracující v okolí vysokých škol si například stěžují na to, jak se k nim chovají studenti univerzit, tedy "budoucí elita národa". "Mluví s námi přezíravě, mají nás za poskoky a dávají nám všemožně najevo, že jsme 'póvl'."
  • "Zákazník si do kabinky vezme například 15 triček, žádné si nekoupí, jen nechá v kabince hromadu pomuchlaného oblečení a řekne nám, ať to uklidíme, že to je naše práce."
  • "Zákazníkovi upadne lahev s vínem a místo toho, aby se omluvil, tak nadává, že byla špatně umístěna v regálu, a honí nás, abychom to uklidili."
  • "Zákazník si myslí, že každý prodavač ví vše o tisících zboží, co řetězec nabízí. A když přiznáme, že to nevíme, tak nám dávají najevo, jak jsme hloupé."
  • "Zákazník si vybírá a zpřehází boty v krabicích těsně před ukončením prodejní doby a pak odchází se slovy, ať si to prodavačka uklidí."
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 2 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy