Věrnostní program Lidlu dorazil i do Česka. Láká na slevy na míru

Ekonomika Ekonomika
17. 9. 2020 14:35
Obchodní řetězec Lidl v Česku spouští věrnostní program Lidl Plus. Zdarma je ke stažení jako aplikace v App Store a Google Pay. Digitální karta má podobu unikátního QR kódu, který se v průběhu markování zboží přikládá ke speciálnímu skeneru. O nové službě informoval řetězec v tiskovém prohlášení. Například na Slovensku program funguje již od počátku letošního roku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Pro zákazníky, kteří budou věrnostní program využívat, slibuje řetězec výhody. "Ty spočívají v zajímavých Lidl Plus cenách, exkluzivních slevových kuponech i aktuálních letácích, které se mění každý týden," upřesňuje jednatel společnosti Lidl Michal Farník. Kupony je možné v aplikaci libovolně aktivovat a deaktivovat, a zvolit tak jejich platnost i segment nabídky.

Aplikace dále obsahuje elektronické opisy papírových účtenek. Ty zůstanou trvale uložené v historii nákupů. V aplikaci mají s postupem času přibývat další funkcionality.

Vývojem loajalitního programu se Lidl zabývá již déle než dva roky. V současné době je Lidl Plus aktivní ve 12 zemích Evropy, ve kterých mohou digitální kartou nakupovat i čeští zákazníci. Kromě Slovenska jde o Rakousko, Španělsko, Dánsko, Polsko, Německo, Nizozemí, Belgii, Lucembursko, Finsko a Velkou Británii s Irskem.

Lidl má přitom mobilní aplikaci už od roku 2013. Verze propojená s e-shopem je pak stará rok a půl. Nabízí informace o nových nabídkách, možnost nákupního seznamu, objednání zboží přes e-shop a možnost sdílet vybrané zboží přes SMS. "Funkčnost aplikace v současné době považujeme za plně dostačující," uvedl Lidl v prosinci loňského roku.

Věrnostní programy hojně využívají i konkurenční řetězce v Česku. Například Kaufland v únoru zavedl věrnostní kartu, kterou si podle prodejce za zhruba dva týdny registrovalo 760 000 lidí. "Očekáváme, že během letošního roku se do věrnostního programu zapojí až 1,5 milionu lidí," dodala mluvčí Renata Maierl letos na jaře.

Řetězec Globus přišel s novinkami ve své mobilní aplikaci Můj Globus před Vánocemi. Aplikace má v sobě zabudovaný skener, virtuální věrnostní kartu, ukládá účtenky a umožňuje sdílet nákupní seznam.

Své aplikace má také Makro, Penny Market, Tesco nebo Coop.

Lidl vstoupil na český trh v roce 2003, nyní zde provozuje 255 prodejen. Přes 80 procent sortimentu tvoří privátní značky. Kromě potravin nabízí oblečení nebo potřeby pro domácnost a kutily. Toto zboží je dostupné i v jeho e-shopu.

Po výsledcích za minulé hospodářské období je Lidl podle tržeb největším potravinářským řetězcem v ČR. Přeskočil Kaufland, který byl na prvním místě, ale za stejné období utržil 56,2 miliardy korun. 

 

Právě se děje

před 13 minutami

ÚOHS dal ministerstvu dopravy pokutu za tendr na registrační značky aut

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil ministerstvu dopravy pokutu 200 000 korun za chybu při tendru na dodávku tabulek registračních značek. Upozornil na to server Zdopravy.cz, ČTK to potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí není pravomocné a lze proti němu podat rozklad.

Důvodem pro uložení pokuty bylo vyloučení společnost Eltodo z výběrového řízení kvůli tomu, že nezaokrouhlila nabídkovou cenu na celé koruny. "Jednalo se o formální požadavek na zpracování nabídky, jehož nesplnění není přiměřené považovat za oprávněný důvod pro vyloučení z účasti v zadávacím řízení. Podle Úřadu tak došlo k ovlivnění výběru dodavatele. Vzhledem k tomu, že v dané věci již byla uzavřena smlouva, uložil Úřad za spáchání přestupku pokutu ve výši 200 000 korun," uvedl Švanda.

Eltodo původně tendr vyhrálo s nejnižší cenou, po jeho vyloučení se vítězem stala druhá společnost v pořadí, Security Paper Mill (SPM) s polským partnerem Utal. Přišla s cenou 55,15 milionu ročně.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Zeman dal milost matce pěti dětí, prominul jí pět trestů

Prezident Miloš Zeman z humanitárních důvodů udělil milost matce pěti nezletilých dětí. Prominul jí celkem pět trestů za méně závažnou trestnou činnost. Omilostněná nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu, které Zeman v jiných případech pro udělení milosti vyžaduje.

Prezident se rozhodl pro milost kvůli tomu, že se vzorně stará o pět nezletilých dětí, které by v případě jejího nástupu do výkonu trestu musely být umístěny do různých dětských domovů. Zohlednil také závažný duševní stav nejstarší dcery, které by odloučení od matky mohlo zhoršit její duševní stav, sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy