Ikea spustí v Praze první výdejní boxy. Dostane do nich i nábytek či matrace

Ekonomika Ekonomika
23. 6. 2021 12:21
Ikea v pondělí na pražském Zličíně spustí službu samoobslužných výdejních boxů. Zákazníci si do nich mohou objednat všechno zboží, které lze koupit na e-shopu nábytkářského gigantu, včetně rozměrného nábytku či matrací. Později v letošním roce začnou fungovat samoobslužné výdejní boxy také v Brně a v Praze na Černém Mostě.
Výdejní boxy Ikea.
Výdejní boxy Ikea. | Foto: Ikea

Výdejní boxy, které mají šest různých velikostí, se budou nacházet v blízkosti obchodních domů Ikea a budou podle společnosti přístupné sedm dní v týdnu, 24 hodin denně.

Zákazník, který si zboží objedná, zaplatí on-line e-shopu a zvolí si službu Klikni a vyzvedni a následně vyzvednutí v boxu.

"Až bude vaše objednávka připravena k vyzvednutí, obdržíte SMS s kódem, který zadáte na obrazovce umístěné na výdejních boxech Ikea. Po zadání kódu se automaticky otevřou dvířka boxu, ve kterém se nachází vaše objednávka. Pokud se nevejde do jedné skříňky, rozdělíme ji a umístíme ji do několika boxů. V takovém případě obdržíte dva kódy, abyste si mohli vyzvednout kompletní objednávku," vysvětluje Jana Jakubcová, manažerka projektu z oddělení logistiky. Na vyzvednutí má zákazník tři dny.

Od 28. června si mohou zákazníci objednávat zboží do výdejních boxů v Praze na Zličíně, kterých je 44 a nacházejí se vlevo od východu z obchodního domu Ikea. Později pak začnou fungovat také výdejní boxy v Praze na Černém Mostě (21 boxů vpravo od východu) a v Brně (45 boxů na parkovišti naproti vchodu).

"Cena za použití výdejních boxů je stejná jako za službu Klikni a vyzvedni v obchodních domech. Začíná tedy na 49 Kč u objednávek do 15 kg a maximálně pak za ni zákazníci zaplatí 499 Kč v případě objednávek, jejichž hmotnost přesahuje 200 kg," dodává společnost.

"Věříme, že si výdejní boxy naši zákazníci oblíbí stejně jako například v Maďarsku, kde na jedno stanoviště připadá denně v průměru 15 vyzvednutých objednávek," doplňuje Jakubcová.

Ikea na jaře také spustila mobilní výdejní místa v Moravskoslezském kraji, která tak doplnila síť šesti kamenných výdejních míst v regionech (Hradec Králové, Liberec, Olomouc, Zlín, Plzeň, České Budějovice). V letošním roce plánuje otevřít další výdejní místa také v Karlovarském a Ústeckém kraji a 15. července otevírá plánovací studio v Praze na Chodově.

Výdejní boxy provozuje například i největší e-shop Alza, ten má k dispozici zhruba 640 AlzaBoxů po celém Česku, další má na Slovensku a v Maďarsku, celkem přes 1000. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy