Ikea stahuje z prodeje sérii plastového nádobí. Hrozí rozlomení i opaření

Ekonomika Ekonomika
18. 5. 2021 10:05
Nábytkářský řetězec Ikea stahuje z prodeje plastové nádobí ze série Heroisk a Talrika kvůli riziku rozlomení, rozbití a popálení. Zákazníky, kteří mají toto zboží doma, v úterní tiskové zprávě vyzval, aby ho dále nepoužívali. Firma jim vrátí peníze v plné výši.

"Bezpečnost je pro Ikeu na prvním místě, a proto raději preventivně stahujeme z prodeje talíře, misky a hrnky série Heroisk a Talrika, protože by se mohly rozlomit, rozbít a případně způsobit opaření horkým obsahem," uvedl v tiskové zprávě mluvčí společnosti Petr Šašek.

Firma uvedla, že všechny její výrobky jsou testovány a splňují příslušné normy a legislativu, nicméně jí bylo nahlášeno několik případů, kdy se nádobí série Heroisk a Talrika rozbilo, proto ho preventivně stahuje z prodeje.

Nábytkářský řetězec apeloval na zákazníky, aby zboží nepoužívali a vrátili ho v jakémkoliv obchodním domě Ikea, kde také dostanou zpět peníze. Účtenku nemusí mít s sebou.

Video: Z odpadu pokladem. Vyřazená komoda z Ikey ještě nadělá spoustu parády

Z odpadu pokladem. Vyřazená komoda z Ikey ještě nadělá spoustu parády | Video: Associated Press
 

Právě se děje

před 59 minutami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy