Hornbach otevře svůj desátý hobbymarket v Česku, spustil také e-shop

ČTK ČTK
7. 3. 2016 11:15
Svou čtvrtou prodejnu v Praze a desátou v Česku otevře za měsíc obchodní řetězec Hornbach - konkrétně ve Velké Chuchli. Letos také spustil u části sortimentu vlastní e-shop. Po tomto víkendu jsou již opět otevřeny i téměř všechny hobbymarkety Baumax.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Hornbach

Praha - Společnost Hornbach otevře na přelomu března a dubna v pražské Velké Chuchli svůj desátý hobbymarket v zemi. Půjde o čtvrtou prodejnu řetězce v hlavním městě. Obchod bude mít prodejní plochu zhruba 20 000 metrů čtverečních a nabídne přes 120 000 produktů ze segmentu potřeb pro stavbu, renovaci a zahradu. Hornbach také vytvoří více než 100 nových pracovních míst.

Hornbach také letos spustil u části sortimentu vlastní e-shop. Řada velkých hobby řetězců prodej přes internet stále ještě nenabízí. Online prodává zboží například Mountfield. Na stránkách řetězce OBI si lze zboží pouze rezervovat a vyzvednout na prodejně. Bauhaus ani Globus Baumarktsvůj sortiment přes internet dosud neprodávají. Do segmentu zboží pro dům, bydlení a zahradu, kde se každý rok protočí kolem 30 miliard korun, proto míří stále více internetových obchodů.

Prodej hobby sortimentu patří v e-shopech k těm nejrychleji rostoucím. Internetový obchod Mall.cz očekává, že obrat zboží v kategorii hobby poroste na internetu v příštích letech až dvojnásobnou rychlostí než e-commerce jako celek.

Na tuzemském trhu působí sedm hobbymarketových řetězců - OBI, Bauhaus, Baumax (Merkury Market), Globus Baumarkt, Hornbach Baumarkt, Uni Hobby a Mountfield. OBI loni převzalo čtyři bývalé obchody rakouského řetězce Baumax, firma je znovuotevřela na začátku února. Celkem jich tak má 33. Po tomto víkendu jsou již opět otevřeny také téměř všechny hobbymarkety Baumax, které loni převzala polská společnost Merkury Market.

Hornbachu v Česku stouply ve finančním roce 2014/2015 tržby o devět procent na 5,16 miliardy korun. Zisk zůstal na úrovni 143 milionů korun. Německým hobbymarketům OBI v ČR v roce 2014 klesl zisk o 29 procent na 101 milionů korun, tržby stouply o tři procenta na pět miliard korun.

 

Právě se děje

Další zprávy