Kaufland s Lidlem jsou nejziskovější v Česku. Konkurentům dál utíkají, rostly o desítky procent

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
Aktualizováno 3. 3. 2016 10:53
Tržby obchodního řetězce Kaufland v Česku stouply o sedm procent na 55,2 miliardy korun. Zisk firma zvýšila o 34 procent na 2,1 miliardy korun. Podobně je na tom další řetězec ze skupiny Schwarz, Lidl loni vydělal 2,6 miliardy.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Jan Rasch/Economia

Praha - Nejdřív se výborným výsledkem za poslední rok pochlubil Lidl, teď se přidal i "sesterský" Kaufland. Tržby německého obchodního řetězce v Česku ve finančním roce 2014/2015 stouply o sedm procent na 55,2 miliardy korun. Zisk firma zvýšila o 34 procent na 2,1 miliardy korun.

Společnost chce v Česku dále pokračovat v expanzi. "V následujícím období společnost počítá s otevřením několika dalších nových obchodních domů, jakož i se zvyšováním obratu ve stávajících prodejnách," uvedla firma ve výroční zprávě.

Novou prodejnu Kaufland staví například v Brandýse nad Labem. Už nyní má v Česku 119 prodejen a zaměstnává téměř 12 tisíc lidí.

Kaufland patří do německé maloobchodní skupiny Schwarz stejně jako řetězec Lidl. Tomu se poslední finanční rok také mimořádně vyvedl, když zisk zvýšil o 50 procent na 2,6 miliardy korun a tržby o 16 procent na 33,6 miliardy korun.

Konkurenční řetězce za zmíněnou dvojicí výrazně zaostávají. Diskontním prodejnám Penny Market v roce 2014 v Česku stoupl meziročně zisk o 77 procent na 523 milionů korun, tržby se zvýšily o tři procenta na 31,3 miliardy korun.

Tesco v Česku ve finančním roce 2014/2015 vykázalo ztrátu 3,9 miliardy korun při růstu tržeb o 1,1 procenta na 41,7 miliardy korun.

Supermarkety Billa v roce 2014 vydělaly o 62 procent víc - 339 milionů korun. Tržby společnosti stouply o dvě procenta na 21,4 miliardy korun.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy