Foto: Tak dnes vypadá holčička z Granka. Za reklamu nedostala nic, dnes by získala desítky tisíc

Foto: Tak dnes vypadá holčička z Granka. Za reklamu nedostala nic, dnes by získala desítky tisíc
"Holčička" z Granka se jmenuje Veronika Fojtů. Když ji rodiče nechali v prosinci 1978 vyfotit na obal nového výrobku pražských Čokoládoven, který drží v ruce, byly jí dva a čtvrt roku. Dnes je jí 41 let.
Do ateliéru přivedl malou Veroniku její tatínek Karel Fojtů, který pracoval v propagačním oddělení Čokoládoven. Myslel si, že by bylo hezké mít na obale malé dítě s kakaem, a jeho mladší dcera se na tuto roli ideálně hodila...
Návrh jejího otce porotu zaujal a holčička s kakaem se tak dostala na přední stranu výrobku.
Toto je první podoba obalu Granka. Další verze měly u spodní hrany hnědý pruh, který zvýrazňoval popis výrobku vytištěný bílým písmem.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Jakub Plíhal Iva Špačková, Jakub Plíhal
16. 12. 2016 6:43
Veronice, která se jako malá stala tváří nejoblíbenějšího kakaového nápoje v Česku, je dnes 41 let a má tři děti. Na focení vzpomíná ráda, i když jako malá si ho příliš neužívala. V ateliéru svého tatínka, který dělal grafické návrhy pro Čokoládovny, našla i návrhy na žvýkačky Bajo a Pupu. Podívejte se na ně ve fotogalerii.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy