Kotva vrací staré časy, láká na retro Vánoce. Podívejte se, čím chce zaujmout

Kotva vrací staré časy, láká na retro Vánoce. Podívejte se, čím chce zaujmout
Kožešinové lemy rukávů a kapucí byly velmi oblíbené a v šatníku si je přála mít mnohá "socialistická" žena. Dřevěné sáňky milovali děti i dospělí, a kdo je má uložené ve sklepě, ještě dnes na nich rád jezdí.
Fotografie budou připomínat vánoční atmosféru 70. a 80. let.
Každá fotografie má rozměr 100 x 150 cm.
Celkem jich bude ve čtyřech patrech obchodního domu rozmístěno 60.
Foto: Kotva
Iva Špačková Tomáš Vocelka Iva Špačková, Tomáš Vocelka
29. 11. 2016 14:39
Hostesky oblečené do původních kostýmů, figuríny ustrojené ve stylu poloviny sedmdesátých let a fotografie připomínající dobový ruch čekají na každého návštěvníka, který Kotvu v prosinci navštíví. Obchodní dům, který za dob Československa patřil ke špičce mezi nákupními domy, spouští nákupní horečku ve stylu retra. Podívejte se v galerii, co zákazníci uvidí.
 

Právě se děje

před 46 minutami

Trojnásobný mistr světa Nikulin skončil s hokejem

Ruský hokejový obránce a trojnásobný mistr světa Ilja Nikulin ukončil v 38 letech kariéru. Dlouholetý reprezentant byl už v minulé sezoně bez angažmá, poté co odešel z Dynama Moskva, kde v předchozích dvou ročnících dělal kapitána.

Nikulin celou kariéru strávil v Rusku, byť si jej v roce 2000 v draftu NHL vybrala ve druhém kole Atlanta jako 31. hráče v pořadí. Vedle Dynama nastupoval za Kazaň, s kterou vyhrál dvakrát KHL (2009 a 2010) a předtím jednou ruskou superligu (2006). Domácí titul získal i v dřívějším angažmá v moskevském klubu (2005).

Z mistrovství světa má sedminásobný účastník Utkání hvězd KHL kompletní sbírku medailí. Zlato vybojoval se sbornou v letech 2008, 2009 a 2012, kdy mužstvo dovedl k titulu jako kapitán. Startoval na osmi šampionátech a dvou olympijských hrách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nebudu tolerovat násilí na demonstrantů policistech, řekl nový francouzský premiér Castex

Nový francouzský premiér Jean Castex si pro nadcházející dva roky vytkl za cíl boj proti násilí a terorismu. Útoky na policisty i běžná kriminalita občany znepokojují a lidé žádají "rozhodnou a nekompromisní reakci státu", řekl podle agentury DPA Castex při představení programových priorit svého nového kabinetu ve francouzském parlamentu. V ekonomice hodlá premiér prosazovat snižování daní, transformaci průmyslu, investice do zelených technologií i pokračování sporné důchodové reformy.

Castex v projevu hovořil i o brutálním útoku na řidiče autobusu v jihofrancouzském Bayonne či o nedávných násilnostech v Dijonu a okolí. V mnoha oblastech drobná kriminalita, nezdvořilosti, zesměšňování, urážky či obchod s drogami zesílily natolik, že lidem brání v normálním životě, míní Castex.

"Naší policii a našim četníkům… chci jménem národa vyjádřit svou nejhlubší úctu a vděčnost," řekl novopečený šéf francouzské vlády. Dodal, že nebude tolerovat násilí, které během protestů páchá násilnická menšina demonstrantů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy