Mléko v sáčku, Vitacit i mýdlo s jelenem. Lidl spustí další retro týden

Petr Kučera Petr Kučera
22. 10. 2016 12:00
Obchodní řetězec znovu nabídne značky z doby socialismu. O týden později pak připravil první akci zaměřenou na moravská vína.
Foto: Lidl

Praha – Gothajský salám podle receptury z roku 1977, ještě o deset let starší Vysočina, konzerva Luchmeon meat v „původním“ balení, Poličan nebo Paprikáš. Obchodní řetězec Lidl zopakuje akci, při níž lidem připomene známé zboží z doby socialismu. Čtvrtý retro týden spustí v pondělí 24. října a láká na více než šedesát produktů.

Mléko v sáčku - retro pro Lidl
Mléko v sáčku - retro pro Lidl | Foto: Lidl

K dostání mají být i mléko v sáčku, Rumové pralinky, žvýkačky Pedro, Kofila a Kaštany v původním obalu, sirup Ovocit, Vitacit, Rýžové burizony, Okurky Znojmia či Termix. Nechybí ani pamětnické balení Májky nebo kakao Granko s holčičkou na obalu.

Kromě potravin vrátí Lidl na týden do obchodů třeba i mýdlo s jelenem, mýdlo na holení Barbus, vodu po holení Pitralon, pevný podpalovač Pe-Po, čisticí prostředek Ava, čistič oken Iron nebo přípravek Namo k namáčení prádla.

Retro týden v Lidlu
Retro týden v Lidlu | Foto: Lidl

První týden připomínající výrobky z dob socialismu vyzkoušel Lidl loni v červnu, akce měla velký úspěch. Loni v říjnu a letos po Velikonocích ji pak s drobnými obměnami zopakoval. Řetězec spolupracuje s dodavateli, kteří se snažili o původní obaly a v některých případech (u masných výrobků) také o původní recepturu.

O týden později – od 31. října – pak Lidl poprvé spustí akci zaměřenou na moravská vína, nabídne 57 druhů vín od 21 vinařů. Řetězec chce navázat na úspěšné týdny francouzských vín, s nimiž poprvé přišel před čtyřmi lety. Tváří kampaně je znovu Marek Vašut.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 53 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy