Mléko v sáčku, Vitacit i mýdlo s jelenem. Lidl spustí další retro týden

Petr Kučera Petr Kučera
22. 10. 2016 12:00
Obchodní řetězec znovu nabídne značky z doby socialismu. O týden později pak připravil první akci zaměřenou na moravská vína.
Foto: Lidl

Praha – Gothajský salám podle receptury z roku 1977, ještě o deset let starší Vysočina, konzerva Luchmeon meat v „původním“ balení, Poličan nebo Paprikáš. Obchodní řetězec Lidl zopakuje akci, při níž lidem připomene známé zboží z doby socialismu. Čtvrtý retro týden spustí v pondělí 24. října a láká na více než šedesát produktů.

Mléko v sáčku - retro pro Lidl
Mléko v sáčku - retro pro Lidl | Foto: Lidl

K dostání mají být i mléko v sáčku, Rumové pralinky, žvýkačky Pedro, Kofila a Kaštany v původním obalu, sirup Ovocit, Vitacit, Rýžové burizony, Okurky Znojmia či Termix. Nechybí ani pamětnické balení Májky nebo kakao Granko s holčičkou na obalu.

Kromě potravin vrátí Lidl na týden do obchodů třeba i mýdlo s jelenem, mýdlo na holení Barbus, vodu po holení Pitralon, pevný podpalovač Pe-Po, čisticí prostředek Ava, čistič oken Iron nebo přípravek Namo k namáčení prádla.

Retro týden v Lidlu
Retro týden v Lidlu | Foto: Lidl

První týden připomínající výrobky z dob socialismu vyzkoušel Lidl loni v červnu, akce měla velký úspěch. Loni v říjnu a letos po Velikonocích ji pak s drobnými obměnami zopakoval. Řetězec spolupracuje s dodavateli, kteří se snažili o původní obaly a v některých případech (u masných výrobků) také o původní recepturu.

O týden později – od 31. října – pak Lidl poprvé spustí akci zaměřenou na moravská vína, nabídne 57 druhů vín od 21 vinařů. Řetězec chce navázat na úspěšné týdny francouzských vín, s nimiž poprvé přišel před čtyřmi lety. Tváří kampaně je znovu Marek Vašut.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy