Mimořádná zpráva

Zákazníci vybrali nejlepší e-shopy v Česku. Bodovalo Notino i Onlineshop

Simona Janíková Simona Janíková
14. 3. 2019 22:00
Absolutním vítězem v soutěži ShopRoku o nejkvalitnější e-shop roku 2018 se stal internetový prodejce Notino.cz. Jeden z největších českých on-line obchodů, který nabízí parfémy a kosmetiku, vyhrál tuto kategorii už potřetí za sebou. O jeho vítězství rozhodly dotazníky spokojenosti, jenž vyplňují zákazníci e-shopů po celý rok.
Foto: iStock

Notino vyhrálo Cenu kvality a také Cenu popularity i v kategorii Krása a zdraví. Internetový obchod založil v roce 2004 podnikatel Michal Zámec. Původně e-shop fungoval pod názvem Parfums.cz a prodával pouze parfémy. Postupně však rozšířil svou nabídku také na kosmetiku nebo doplňky.

Jan Kriegel, šéf zákaznické podpory pro e-shopy internetového srovnávače cen Heureka, k výsledkům říká, že si České e-shopy drží úroveň kvality velmi vysoko - a zákazníci to umí ocenit. "V loňském roce vyplnili přes 4,2 miliony dotazníků spokojenosti," dodává. Právě Heureka e-shopovou soutěž pořádá.

ShopRoku 2018 Cena kvality:

Absolutní vítěz Notino
Elektro Tipa
Výpočetní a telekomunikační technika Gigaprint
Móda a doplňky Altisport
Krása a zdraví Notino
Dětské zboží MN-modelár
Auto-moto

Autodily-Cardo

Sport a fitness Kupkolo
Dům a zahrada Semínka-Chilli
Bydlení a design

Textil-jimi

Hobby SpokojenyPes
Zábava a volný čas Knihy Dobrovský
Erotické zboží E-kondomy
Obchodní domy Eva

Notino působí ve 22 zemích a patří k jedněm z největších e-shopů ve své kategorii v Evropě. Loni měla firma obrat 8,4 miliardy korun, což byl meziroční růst 18,5 procenta.

V dalších kategoriích si cenu kvality odnesl třeba obchodní dům Eva.cz, e-shop Kupkolo.cz nebo SpokojenyPes.cz.

ShopRoku oceňuje také nejoblíbenější e-shopy, za které uděluje Cenu popularity. Tu letos, stejně jako loni, vyhrál prodejce Onlineshop.cz. Obchod, který prodává elektroniku, hobby nářadí nebo sportovní potřeby, získal nejvíce hlasů zákazníků - celkem 190 tisíc. "Zde rozhodují sympatie k e-shopu a loajálnost zákazníků," doplňuje Kriegel z Heureky.

ShopRoku 2018 Cena popularity:

Absolutní vítěz Onlineshop
Elektro Onlineshop
Výpočetní a telekomunikační technika Czc
Móda a doplňky Astratex
Krása a zdraví Notino
Dětské zboží Feedo
Auto-moto Pneumatiky
Sport a fitness Fitness4u
Dům a zahrada SIGMAshop
Bydlení a design Online koupelny

Hobby

MojeGalanterka

Zábava a volný čas MegaKnihy
Erotické zboží RuzovySlon
Obchodní domy Lidl-shop

Onlineshop.cz provozuje společnost Shop Trading. Jejím jednatelem je Martin Dvorský. Podle výroční zprávy společnosti se v roce 2017 Shop Trading oddělila od firmy HP Tronic. V tomto roce měla firma čistý obrat přes 358 milionů korun, v roce 2016 to bylo přes 291 milionů korun.

Onlineshop.cz má dvě kamenné výdejny, sídlo a sklad má v Semilech. V dalších kategoriích si zákazníci oblíbili například Lidl-shop.cz nebo MegaKnihy.cz.

Srovnávač cen Heureka uděluje také cenu za nejoriginálnější e-shop. Letos se vítězem stal obchod Babickarstvi.cz, který prodává dárky pro seniory a rodiny. Na druhém místě skončil obchod Elpida, třetí místo patří e-shopu Ovečkárna.

"Do Ceny Heureky bylo letos nominováno přes 800 zajímavých e-shopů, které nabízí netradiční, originální produkty nebo za sebou mají zajímavý příběh či sociální přesah," popisuje podmínky udělení ceny Kriegel z Heureky. O vítězi rozhodují odborníci z české e-commerce.

Počet internetových obchodů v Česku roste. V loňském roce jich bylo přes 43 tisíc, o rok dříve přes 40 tisíc. Nejčastěji prodávají elektroniku, vybavení pro dům a zahradu nebo oblečení. Za rok 2018 utratili Češi v on-line obchodech 135 miliard korun, šlo o 17procentní nárůst. Podle údajů srovnávače Heureka zákazníci nejčastěji za objednané zboží platí dobírkou nebo při osobním převzetí.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Skupina Letiště Praha se loni propadla do provozní ztráty, odbavila nejméně lidí za 25 let

Skupina Letiště Praha se loni propadla do provozní ztráty 687 milionů korun z předloňského provozního zisku 4,7 miliardy korun. Uvedla to v tiskové zprávě. Negativní vliv na hospodaření měla podle ní krize v letecké dopravě způsobená pandemií covidu-19, která zapříčinila pokles počtu cestujících téměř o 80 procent.

Skupina podotkla, že tento stav významně ovlivnil také služby odbavení cestujících i letadel, které poskytuje dceřiná společnost Czech Airlines Handling. Pokles provozu i částečná nejistota na trhu se pak dotkly i segmentu údržby letadel, kterou zajišťuje Czech Airlines Technics. Pražské letiště v roce 2020 odbavilo 3,66 milionu cestujících, což je nejméně za posledních 25 let.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Ekonomika Evropské unie vzrostla o 1,9 procenta, nejmenší nezaměstnanost je v Česku

Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta, a zotavila se tak z poklesu 0,1 procenta v prvním kvartálu, za kterým stály negativní dopady šíření koronaviru. Ve svém prvním rychlém odhadu to oznámil statistický úřad Eurostat.

V EU také druhý měsíc v řadě ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti dosáhla v červnu 7,1 procenta, zatímco v květnu činila 7,3 procenta. Poprvé po roce je nezaměstnanost nižší než ve stejném měsíci minulého roku, kdy v době prudkého růstu za první vlny pandemie dosáhla 7,3 procenta. Nejmenší nezaměstnanost je v Česku, kde klesla na 2,8 procenta.

Míra inflace v eurozóně dosáhla v červenci 2,2 procenta a po mírném červnovém zpomalení se vrátila k růstu z předchozích měsíců. V červnu ceny meziročně vzrostly o 1,9 procenta. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině srpna. Evropská centrální banka v polovině července oznámila, že inflační cíl zvedá na dvě procenta. Analytici přitom počítají s tím, že i tuto metu letos růst cen překoná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy