Zákazníci vybrali nejlepší e-shopy v Česku. Bodovalo Notino i Onlineshop

Simona Janíková Simona Janíková
14. 3. 2019 22:00
Absolutním vítězem v soutěži ShopRoku o nejkvalitnější e-shop roku 2018 se stal internetový prodejce Notino.cz. Jeden z největších českých on-line obchodů, který nabízí parfémy a kosmetiku, vyhrál tuto kategorii už potřetí za sebou. O jeho vítězství rozhodly dotazníky spokojenosti, jenž vyplňují zákazníci e-shopů po celý rok.
Foto: iStock

Notino vyhrálo Cenu kvality a také Cenu popularity i v kategorii Krása a zdraví. Internetový obchod založil v roce 2004 podnikatel Michal Zámec. Původně e-shop fungoval pod názvem Parfums.cz a prodával pouze parfémy. Postupně však rozšířil svou nabídku také na kosmetiku nebo doplňky.

Jan Kriegel, šéf zákaznické podpory pro e-shopy internetového srovnávače cen Heureka, k výsledkům říká, že si České e-shopy drží úroveň kvality velmi vysoko - a zákazníci to umí ocenit. "V loňském roce vyplnili přes 4,2 miliony dotazníků spokojenosti," dodává. Právě Heureka e-shopovou soutěž pořádá.

ShopRoku 2018 Cena kvality:

Absolutní vítěz Notino
Elektro Tipa
Výpočetní a telekomunikační technika Gigaprint
Móda a doplňky Altisport
Krása a zdraví Notino
Dětské zboží MN-modelár
Auto-moto

Autodily-Cardo

Sport a fitness Kupkolo
Dům a zahrada Semínka-Chilli
Bydlení a design

Textil-jimi

Hobby SpokojenyPes
Zábava a volný čas Knihy Dobrovský
Erotické zboží E-kondomy
Obchodní domy Eva

Notino působí ve 22 zemích a patří k jedněm z největších e-shopů ve své kategorii v Evropě. Loni měla firma obrat 8,4 miliardy korun, což byl meziroční růst 18,5 procenta.

V dalších kategoriích si cenu kvality odnesl třeba obchodní dům Eva.cz, e-shop Kupkolo.cz nebo SpokojenyPes.cz.

ShopRoku oceňuje také nejoblíbenější e-shopy, za které uděluje Cenu popularity. Tu letos, stejně jako loni, vyhrál prodejce Onlineshop.cz. Obchod, který prodává elektroniku, hobby nářadí nebo sportovní potřeby, získal nejvíce hlasů zákazníků - celkem 190 tisíc. "Zde rozhodují sympatie k e-shopu a loajálnost zákazníků," doplňuje Kriegel z Heureky.

ShopRoku 2018 Cena popularity:

Absolutní vítěz Onlineshop
Elektro Onlineshop
Výpočetní a telekomunikační technika Czc
Móda a doplňky Astratex
Krása a zdraví Notino
Dětské zboží Feedo
Auto-moto Pneumatiky
Sport a fitness Fitness4u
Dům a zahrada SIGMAshop
Bydlení a design Online koupelny

Hobby

MojeGalanterka

Zábava a volný čas MegaKnihy
Erotické zboží RuzovySlon
Obchodní domy Lidl-shop

Onlineshop.cz provozuje společnost Shop Trading. Jejím jednatelem je Martin Dvorský. Podle výroční zprávy společnosti se v roce 2017 Shop Trading oddělila od firmy HP Tronic. V tomto roce měla firma čistý obrat přes 358 milionů korun, v roce 2016 to bylo přes 291 milionů korun.

Onlineshop.cz má dvě kamenné výdejny, sídlo a sklad má v Semilech. V dalších kategoriích si zákazníci oblíbili například Lidl-shop.cz nebo MegaKnihy.cz.

Srovnávač cen Heureka uděluje také cenu za nejoriginálnější e-shop. Letos se vítězem stal obchod Babickarstvi.cz, který prodává dárky pro seniory a rodiny. Na druhém místě skončil obchod Elpida, třetí místo patří e-shopu Ovečkárna.

"Do Ceny Heureky bylo letos nominováno přes 800 zajímavých e-shopů, které nabízí netradiční, originální produkty nebo za sebou mají zajímavý příběh či sociální přesah," popisuje podmínky udělení ceny Kriegel z Heureky. O vítězi rozhodují odborníci z české e-commerce.

Počet internetových obchodů v Česku roste. V loňském roce jich bylo přes 43 tisíc, o rok dříve přes 40 tisíc. Nejčastěji prodávají elektroniku, vybavení pro dům a zahradu nebo oblečení. Za rok 2018 utratili Češi v on-line obchodech 135 miliard korun, šlo o 17procentní nárůst. Podle údajů srovnávače Heureka zákazníci nejčastěji za objednané zboží platí dobírkou nebo při osobním převzetí.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy