Česká pošta radikálně změnila ceny balíků. Raketa se prodraží, na mikrovlnce ušetříte

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
Aktualizováno 1. 3. 2019 10:32
Česká pošta začala od března cenit balíky podle jejich rozměrů. Nově se tak nebude hledět na váhu, ale na délku nejdelší strany. Za lehčí a větší balíky si klienti připlatí, za těžší, ale menší zásilky by měl naopak ušetřit. Podívejte se, jak změna ovlivní fungování e-shopů a kolik konkrétně nyní na pobočkách zaplatíte.
Foto: Milan Bureš

Česká pošta chystá změny. Tento týden oznámila, že od července bude na všech jejích pobočkách konečně možné platit za základní služby kartou. Další novinku zavádí pošta už nyní.

Od března začala cenit balíky podle jejich rozměrů. Nově se tak nebude hledět na váhu, ale na délku nejdelší strany. Za lehčí a větší balíky si klienti připlatí, za těžší, ale menší zásilky by měl naopak ušetřit. 

"Souvisí to i se strojovým zpracováním, které je možné u pravidelných rozměrů balíků," vysvětluje pro Aktuálně.cz změnu ceníku mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

  • V praxi se tak balík bude cenit podle své nejdelší strany. Stejný systém má například mezinárodní přepravce GLS.
  • Na následujících kartách se podívejte, jak změna ovlivní fungování e-shopů a kolik konkrétně nyní na pobočkách zaplatíte.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy