Česká pošta radikálně změnila ceny balíků. Raketa se prodraží, na mikrovlnce ušetříte

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
Aktualizováno 1. 3. 2019 10:32
Česká pošta začala od března cenit balíky podle jejich rozměrů. Nově se tak nebude hledět na váhu, ale na délku nejdelší strany. Za lehčí a větší balíky si klienti připlatí, za těžší, ale menší zásilky by měl naopak ušetřit. Podívejte se, jak změna ovlivní fungování e-shopů a kolik konkrétně nyní na pobočkách zaplatíte.
Foto: Milan Bureš

Česká pošta chystá změny. Tento týden oznámila, že od července bude na všech jejích pobočkách konečně možné platit za základní služby kartou. Další novinku zavádí pošta už nyní.

Od března začala cenit balíky podle jejich rozměrů. Nově se tak nebude hledět na váhu, ale na délku nejdelší strany. Za lehčí a větší balíky si klienti připlatí, za těžší, ale menší zásilky by měl naopak ušetřit. 

"Souvisí to i se strojovým zpracováním, které je možné u pravidelných rozměrů balíků," vysvětluje pro Aktuálně.cz změnu ceníku mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

  • V praxi se tak balík bude cenit podle své nejdelší strany. Stejný systém má například mezinárodní přepravce GLS.
  • Na následujících kartách se podívejte, jak změna ovlivní fungování e-shopů a kolik konkrétně nyní na pobočkách zaplatíte.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy