Čtyřlístek má vlastní minci. Aukce pomůže postiženým

ČTK ČTK
29. 8. 2012 10:13
Raritním platidlem je možné skutečně platit - na Cookových ostrovech v Tichém oceánu
Sběratelská mince s Čtyřlístkem
Sběratelská mince s Čtyřlístkem | Foto: Aukro.cz

Praha - Populární kreslené postavičky Myšpulín, Bobík, Fifinka a Pinďa se dostaly na mince.

Raritním platidlem, které na jedné straně zobrazuje britskou královnu a na druhé oblíbenou komiksovou čtveřici, je možné skutečně platit - na Cookových ostrovech v Tichém oceánu.

"Limitovaná série tisíce kusů bude představena na veletrhu Sběratel, který začne 6. září v Praze," říká za organizátory Natálie Sedláčková. Jeden exemplář mohou zájemci získat na dobročinné internetové aukci.

"Výtěžek aukce bude věnován Nadaci Leontinka a pomůže konkrétním nevidomým sportovcům, kteří vyrazili na tandemových kolech z Prahy do Londýna, aby podpořili české nevidomé sportovce na paralympiádě," uvedla Sedláčková.

Numismatici, ale i příznivci úspěšného dětského komiksu, mohou raritní minci dražit na internetu do pondělí 3. září.

Foto: Česká pošta
Čtěte také:
Čtyřlístek je kompletní, pošta vydala známku s Bobíkem
Nejdražší zlatá mince světa je v Praze. Podívejte se

Mince je skutečným platidlem registrovaným národní bankou na Cookových ostrovech. Vydavatelem je holandská firma Numiscollect, která měděnou jednodolarovku představí na veletrhu Sběratel.

Nadace Leontinka podporuje děti a studenty se zrakovým postižením. Jejím cílem je umožnit těmto dětem integraci do společnosti, vzdělávacího systému a společenských aktivit. Nadace podporuje i sportovce, v jejichž prospěch organizuje aukce.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Pachatele hanlivých nápisů na Havlově chalupě na Hrádečku policie nezjistila

Pachatele hanlivých nápisů na vratech chalupy bývalého prezidenta Václava Havla na Hrádečku na Trutnovsku policie nezjistila a případ odložila. Škodu policie vyčíslila téměř na 5500 korun. Nápisy neznámý pachatel na vrata nastříkal v noci na 10. října loňského roku.

"Oprávněný správce budovy se s žádnou škodou pro případ náhrady v trestním řízení nepřipojil. Samotné nápisy byly odstraněny hned po zadokumentování ze strany policie," uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Chalupu na Hrádečku po Havlově smrti vlastní jeho manželka Dagmar Havlová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy