Čtyřlístek má vlastní minci. Aukce pomůže postiženým

ČTK ČTK
29. 8. 2012 10:13
Raritním platidlem je možné skutečně platit - na Cookových ostrovech v Tichém oceánu
Sběratelská mince s Čtyřlístkem
Sběratelská mince s Čtyřlístkem | Foto: Aukro.cz

Praha - Populární kreslené postavičky Myšpulín, Bobík, Fifinka a Pinďa se dostaly na mince.

Raritním platidlem, které na jedné straně zobrazuje britskou královnu a na druhé oblíbenou komiksovou čtveřici, je možné skutečně platit - na Cookových ostrovech v Tichém oceánu.

"Limitovaná série tisíce kusů bude představena na veletrhu Sběratel, který začne 6. září v Praze," říká za organizátory Natálie Sedláčková. Jeden exemplář mohou zájemci získat na dobročinné internetové aukci.

"Výtěžek aukce bude věnován Nadaci Leontinka a pomůže konkrétním nevidomým sportovcům, kteří vyrazili na tandemových kolech z Prahy do Londýna, aby podpořili české nevidomé sportovce na paralympiádě," uvedla Sedláčková.

Numismatici, ale i příznivci úspěšného dětského komiksu, mohou raritní minci dražit na internetu do pondělí 3. září.

Foto: Česká pošta
Čtěte také:
Čtyřlístek je kompletní, pošta vydala známku s Bobíkem
Nejdražší zlatá mince světa je v Praze. Podívejte se

Mince je skutečným platidlem registrovaným národní bankou na Cookových ostrovech. Vydavatelem je holandská firma Numiscollect, která měděnou jednodolarovku představí na veletrhu Sběratel.

Nadace Leontinka podporuje děti a studenty se zrakovým postižením. Jejím cílem je umožnit těmto dětem integraci do společnosti, vzdělávacího systému a společenských aktivit. Nadace podporuje i sportovce, v jejichž prospěch organizuje aukce.

 

Právě se děje

Další zprávy