Čtyřlístek je kompletní, pošta vydala známku s Bobíkem

Veronika Skálová Veronika Skálová
4. 5. 2011 10:59
Rok po vydání první samolepící známky s písmenem místo ceny vychází poslední známka ze série

Praha - Rok poté, co lidé nalepili na dopisy odesílané po České republice první známku s "portrétem" komiksové Fifinky, je v nabídce známek čtveřice z oblíbeného Čtyřlístku kompletní.

Od středy je možné na poště koupit nově vydané sešitky s postavou Bobíka. Stejně jako v případě jeho tří kreslených přátel obsahuje jeden sešitek deset samolepicích známek.

Známek s Fifinkou, Myšpulínem a Pinďou se dosud prodalo 8,3 milionu, známka s Bobíkem vychází v nákladu 1,5 milionu kusů, tedy 150 tisíc sešitků.

"Známky se také neustále dotiskují," uvedla mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Upozornila, že majitelé se nemusí obávat, že po úpravě poštovného budou známky s Čtyřlístkem k ničemu. Díky označení písmenem A je bude možné použít i v případě, že se ceníky pošty změní.

Známky označované písmeny namísto hodnotou v korunách zavedla Česká pošta v loňském roce. Pro poštu posílanou v rámci Česka platí známky označené A v hodnotě 10 korun, do evropských zemí platí známky s písmenem E za 20 korun a do ostatních zemí světa známky s písmenem Z v hodnotě 21 korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy