Aldi zkouší levnou restauraci z vlastních surovin. Na tříchodové menu láká do kontejnerů

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
Aktualizováno 15. 5. 2017 16:04
Řetězec testuje nové cesty, jak přilákat zákazníky ke své značce. Nově jim tak i vaří – testuje moderní bistro.
Každý den je na výběr ze tří hlavních jídel.
Každý den je na výběr ze tří hlavních jídel. | Foto: Aldi Süd

Kolín nad Rýnem - Německý obchodní řetězec Aldi hledá cesty k mladším generacím, které dávají přednost konkurenčním sítím. Pustil se do přestavby svých obchodů a postupně opouští prodej přímo z palet, mění také logo. A nejnověji teď zkouší zaujmout moderním bistrem.

Restaurace Aldi Bistro v německém Kolíně nad Rýnem od konce dubna nabízí tříchodová menu za (pro Němce) diskontní cenu: 7,99 eura, tedy zhruba 215 korun.

"Chutné jídlo nemusí být drahé. Spousta lidí si to myslí, ale není to tak - a to tu chceme ukázat," řekla deníku Handelsblatt Sandra-Sibylle Schoofsová, šéfka marketingu společnosti Aldi Süd.

Každý den mají obyvatelé Kolína v Aldi Bistro na výběr z jednoho jídla s masem, jednoho s rybou nebo jednoho pro vegetariány, součástí je vždy i polévka a dezert. Například v pondělí 15. května lze vybírat z tuňáka s brokolicí, maďarského guláše s těstovinou a z řeckého salátu se sýrem feta. K tomu je papriková polévka a čokoládové mousse.

Vše je připraveno výhradně z potravin, které lze nakoupit v obchodech Aldi. Hosté pak při odchodu z bistra dostanou bloček s recepty podávaných jídel. Ty jsou i na webu. Stejně jako Lidl v Česku a na Slovensku využívá i Aldi k propagaci známé kuchaře - celkem 120 jídel sestavil v Německu populární "televizní" kuchař Robert Marx.

Aldi zatím nechce říci, co s bistrem plánuje dál. V Kolíně má fungovat zatím jen na tři měsíce. Poté řetězec restauraci jednoduše přestěhuje na jiné místo v Německu - protože je sestavena z kontejnerů pro lodní dopravu. Kam ji přemístí, zatím neprozradil, ani plánuje otevřít další bistra.

Aldi Bistro v Kolíně
Aldi Bistro v Kolíně | Foto: Aldi Süd

O tom, že si na sebe kolínský podnik vydělá, Aldi nepochybuje. V první řadě mu ale nyní jde o to, přilákat k sobě pozornost mladších nakupujících, kteří dávají přednost konkurenčním řetězcům, jako je Edeka nebo Rewe. I proto první bistro vzniklo v kolínské čtvrti Mediapark, kde pracuje hodně mladých lidí a je tu i vysoká škola.

Handelsblatt připomíná, že Aldi postupně klesá podíl na trhu řetězců s potravinami v Německu. V roce 2015 to podle analytické společnosti Nielsen bylo 38,1 procenta, zatímco v letech předchozích 38,5 a 38,7 procenta. I v důsledku toho stagnovaly v minulém roce tržby Aldi Süd na 15,7 miliardy eur (zhruba 424 miliard korun).

Dnešní menu v Aldi Bistro:

 

Právě se děje

před 41 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

před 1 hodinou

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.

Další zprávy