Lístek na vlak koupíte rychleji, ČD vylepšily eShop

Tereza Holanová Tereza Holanová
5. 9. 2011 16:12
Dva dny před nástupem konkurence přicházejí České dráhy s další novinkou
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Dva dny před startem konkurence spustily České dráhy nový internetový obchod. Ten má umožnit rychlejší nákupy jízdenek a bez registrace

"Dosavadní způsob nákupu na eShopu nevyhovoval požadavkům dnešních uživatelů, zákazník strávil nákupem v průměru 10 až 11 minut," vysvětluje ředitel odboru řízení značky ČD Stanislav Perkner. Namísto jedenácti kroků má nyní stačit pouze pět kliknutí.

Za další výhody zástupci Českých drah označují, že zájemci dostanou před odjezdem zdarma SMS s informacemi o spoji a případném zpoždění nebo že si mohou najednou koupit jízdenku i veškeré rezervace.

"Navíc systém zákazníkům sám nabídne tu nejlepší variantu, aniž by musel studovat tarif," doplňuje Perkner.

Starý systém poběží ještě měsíc

Novou elektronickou prodejnu teď bude společnost měsíc testovat a sbírat přitom připomínky zákazníků. Po tuto dobu mohou cestující nakupovat i na stávajícím webu.

Denně jej podle Českých drah využije 1400 lidí, kteří nejčastěji nakupují jízdenky mezi Prahou a Ostravou nebo Prahou a Olomoucí.

Novinku České dráhy ohlašují dva dny před spuštěním nového rezervačního portálu skupiny RegioJet, která je součástí Student Agency. Ta od 26. září začne přepravovat cestující na nejvytíženější trase Praha - Ostrava.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
České dráhy nasazují proti Jančurovi stevardky
Žluté vlaky vyjedou z Prahy do Ostravy poprvé 26. září
Sbohem slevy. Studenti cestují po Česku dráž než jinde

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Ministryně Benešová se rozhodla podat kárnou žalobu na brněnskou soudkyni Bartošovou v souvislosti s přerušením trestu lobbisty Romana Janouška

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát politička SPD Bärbel Basová

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát 53letá politička sociální demokracie (SPD) Bärbel Basová. Vyplývá to z informací, které má k dispozici agentura DPA. Ustavující schůze Spolkového sněmu v novém složení, které určily volby 26. září, bude v úterý.

Basovou do vysoké ústavní funkce navrhne vedení parlamentní frakce SPD. Basová je poslankyní od roku 2009 a v současnosti je místopředsedkyní parlamentní frakce SPD. V čele Spolkového sněmu by vystřídala Wolfganga Schäubleho z Křesťanskodemokratické strany (CDU), která si po volební porážce na předsednické křeslo nemůže činit nárok.

Úřad šéfa Spolkového sněmu je protokolárně druhý nejvyšší ve Spolkové republice Německo, hned po spolkovém prezidentovi. Tradičně náleží nejsilnější frakci v parlamentní komoře. SPD zvítězila ve volbách do Spolkového sněmu díky zisku 25,7 procenta hlasů. V minulých dnech často zaznívaly požadavky, aby v čele sněmu stanula žena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy