Která banka je nejvstřícnější? Známe nový žebříček

Petr Kučera Petr Kučera
27. 7. 2012 6:00
Jedinou větší bankou mezi první šesticí je UniCredit Bank, rozhodla porota i veřejnost

Praha - Nejvstřícnější tuzemskou bankou pro drobné klienty zůstává Fio banka. Vyplývá to z výsledků projektu OVB Vstřícná banka za druhé čtvrtletí roku 2012.

Na druhém místě v "klientském ratingu" zůstává nová Air Bank. Na třetí pozici se dostal další nováček - Equa bank, které v prvním čtvrtletí patřilo páté místo.

Jedinou větší bankou v první šestce je UniCredit Bank na čtvrtém místě.

Výsledky projektu OVB Vstřícná banka určuje především odborná porota nezávislá na bankách, jejíž hodnocení má váhu 58,3 procenta. Jejím členem je i zástupce online deníku Aktuálně.cz, mediálního partnera projektu.

Dalšími 25 procenty se na hodnocení podílí web Bankovnipoplatky.com a s podílem 16,7 procenta také veřejnost (po registraci na webu).

Fio patří k nejmladším bankám v Česku. Bankovní služby začala poskytovat v září 2010, kdy navázala na předchozí mnohaletou činnost družstevní záložny.

Vedení účtu i základní služby nabízí Fio banka zcela zdarma. Postupně rozšiřuje i síť vlastních bankomatů, kvůli jejichž relativně malému počtu musí někteří klienti platit šest korun za výběry z bankomatů partnerské sítě ČSOB.

Druhá Air Bank vstoupila na trh v listopadu loňského roku, patří do skupiny PPF. Nabízí levný - i když nikoliv bezplatný - běžný účet nebo spořicí účet patřící mezi tři nejlepší na trhu. Jako první mimo jiné nabízí možnost zvolit si při výběru v bankomatu nominální hodnotu bankovek (podrobněji zde).

Podrobné hodnocení a argumenty jednotlivých porotců jsou průběžně zveřejňovány na webu projektu, kde také probíhá hlasování veřejnosti.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Chtějí banky nezákonný poplatek? Začíná důležitá bitva
Jednodušší PIN ke kartě nabídne poslední velká banka
Končí daňový trik, který používá Zuno Bank i Kalousek
Foto: Jan Langer
Nejlepší účet s nejnižšími poplatky najdete rychle
a jednoduše. Zkuste online kalkulačku na webu Finparáda.cz a spočítejte si, kolik za vybrané služby zaplatíte!
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Útok ozbrojenců na tržišti v severní Nigérii si vyžádal nejméně 43 mrtvých

Neznámí ozbrojenci v severonigerijském státě Sokoto zabili nejméně 43 lidí. Podle agentury Reuters to dnes oznámila kancelář místního guvernéra. Dřívější informace hovořily o 30 mrtvých. Střelba začala na tržišti ve městě Goronyo v neděli večer a pokračovala do dnešního rána, uvedl v prohlášení guvernér Aminu Waziri Tambuwal.

Místní obyvatel a obchodník Iliyasu Abba agentuře Reuters sdělil, že v márnici ve všeobecné nemocnici v Goronyu je 60 těl. Dalším lidem se podle zdroje podařilo před střelci uprchnout, ale utrpěli zranění. "Ozbrojenci vtrhli na trh, jelikož tam bylo mnoho zákazníků a obchodníků," řekl. Útočníci podle něj nejprve trh obklíčili a pak začali střílet do všech směrů. Ozbrojenci podle Abby také nejprve přemohli policii, která se proti nim pokusila zakročit. Mluvčí policie na žádost o komentář nereagoval.

Místní guvernér v prohlášení požádal, aby byly do oblasti vyslány armádní posily.

Zdroj: ČTK
Další zprávy