Koruna podnikla další výlet pod hranici 23 CZK/EUR

Red eko
21. 7. 2008 16:19
Na začátku obchodování koruna klesla na 22,945 za euro

Praha - Hned na začátku nového týdne koruna opět posiluje a během dopoledne vylepšila svůj rekord až na 22,92 CZK/EUR. V závěru dnes se její kurz pohybuje stále pod 23 korun za euro, na hladině 22,96.

Informaci přinesl server Patria Online.

Hranici 23,00 při tom koruna pokořila v závěru minulého týdne.  

Od začátku roku česká měna posílila o více než 11 procent a za posledních 12 měsíců téměř o 19 procent.

"Analytici včetně nás se tak dále mohou zabývat tím, nakolik je současné tempo apreciace udržitelné a zdali představuje pro ekonomiku problém. Podle našeho názoru může být pro některé sektory silná koruna opravdu problém - otázka však zní: kdy (a zda vůbec) se tento problém objeví v agregátních datech," komentoval situaci Jan Čermák z finanční skupiny ČSOB. 

Podle Čermáka časem může dojít ke zhoršení zahraničního obchodu. Více v ranním komentáři: Koruna láme další rekordy - intervence vyloučeny

Premiér Mirek Topolánek v dnešních Hospodářských novinách řekl, že nepovažuje současné posilování koruny za vážnější hrozbu pro české hospodářství a že by nedoporučil ani případnou intervenci ze strany České národní banky.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy