Benzin je nejdražší za rok a půl. A bude ještě hůř

Petr Kučera Petr Kučera
22. 3. 2010 15:51
Nejdražší benzin je v Jihomoravském kraji, nafta ve Zlínském kraji
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pohonné hmoty už čtvrtý týden po sobě zdražovaly. Cena benzinu Natural 95 vzrostla v průměru o 24 haléřů na 31,32 koruny za litr. Nafta zdražila o 15 haléřů na 29,48 koruny za litr. Vyplývá to ze statistiky společnosti CCS.

"Příčinou byl růst průměrných cen benzínu a nafty v Rotterdamu," říká analytik Petr Čermák ze společnosti Colosseum. Zdražení po většinu týdne mírnila posilující koruna.

Podle Čermáka zdražování nekončí, i když bude mírnější než dosud. "Cena benzinu i nafty by v dalším týdnu neměla vzrůst o více než 20 haléřů," očekává analytik.

Nejdražší benzin byl v neděli k dostání v Jihomoravském kraji, kde litr Naturalu 95 zdražil v průměru o 36 haléřů na 31,86 koruny za litr. Druhým nejdražším regionem je Praha (zdražení o 22 haléřů na 31,76 Kč/l), třetím Plzeňský kraj (zdražení o 35 haléřů na 31,75 Kč/l).

Naopak nejlevnější benzin je v Olomouckém kraji (v průměru 30,84 koruny za litr), druhý nejlevnější je Jihočeský kraj (30,87 Kč/l).

Nafta byla nejdražší ve Zlínském kraji (zdražení o sedm haléřů na 30,09 koruny za litr), následovaná Jihomoravským krajem a Vysočinou.

Nejlevnější nafta zůstává v Jihočeském kraji (28,96 koruny za litr), následovaném Olomouckým krajem.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
ČOI vypsala zakázku na rozbor paliv, už podle zákona
Kontrol u českých benzínek přibude, chce to Brusel
Změny povinné výbavy: Úlevy už teď, povinnosti později
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy