Air Bank snižuje úrok na spořicím účtu. Kvůli konci Axa

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
31. 5. 2013 9:10
Sazba od 6. června klesne z 1,8 na 1,6 procenta. Máme moc vkladů říká banka
Interiér první pobočky Air Bank
Interiér první pobočky Air Bank | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Finanční telenovela posledních měsíců pokračuje. Air Bank na svém spořicím účtu opět snižuje úrokovou sazbu, tentokrát od 6. června klesne z 1,8 na 1,6 procenta.

„V uplynulých dnech jsme zejména kvůli odchodu Axa Bank z českého trhu zaznamenali extrémní nárůst zájmu o náš spořicí účet. Příliv peněz je tak obrovský, že bychom je při současné úrokové sazbě nedokázali efektivně zhodnocovat," říká Vladimír Komjati, mluvčí Air Bank.

Banka přitom již předtím sbírala vklady nejúspěšněji z nových bank, když se celková suma depozit pohybovala kolem 40 miliard. Například mBank, která má zhruba třikrát více klientů, má na vkladech 20 miliard korun.

Axa Bank oznámila před týdnem konec na českém trhu a majitelům spořicího účtu doporučila přestup k UniCredit Bank, která jim do konce června nabízí speciální nabídku s úrokovou sazbou ve výši 1,5 procenta. Spořicí účet v Axa Bank mělo založeno zhruba 90 tisíc lidí.

Vzhledem k problémům, ve kterých se momentálně nacházejí záložny, nyní nejvyšší úrokovou sazbu na trhu spořicích účtů nabízí mBank. Dvě procenta ovšem dostane jen ten, kdo měsíčně kartami od mBank utratí alespoň čtyři tisíce korun, a zároveň se sazba vztahuje jen na vklady do výše 100 tisíc korun. V ostatních případech sazba klesá na 0,5 procenta.

Nejvyšší nekomplikovanou nabídku pak nyní nabízí Equa bank. Na jejím spořicím účtu je sazba 1,8 procenta. Účet je možné otevřít samostatně, v takovém případě pak každá odchozí platba vyjde na devět korun.

 

Foto: Vojtěch Marek

Čtěte také:
  Agresivní úroky? Kampeličky omezíme, rozhodla vláda
  Spoříte v končící Axa? Nabídka od UniCredit je dobrá
  mBank je poprvé v zisku. Na čem vydělává a co chystá?

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------

Vybíráte spořící účet?

 

 

 

 

 

Právě se děje

před 14 minutami

Kreml uvítal Bidenův návrh prodloužit smlouvu o omezení jaderných zbraní o pět let

Kreml uvítal čtvrteční vyjádření Bílého domu, že nový americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o omezení strategických jaderných zbraní, zvané Nový START. Smlouva podepsaná v roce 2010 v Praze omezuje počet jaderných hlavic rozmístěných na nosičích na nejvýše 1550 na každé straně, ale její platnost vyprší 5. února, připomněla agentura AP.

"Můžeme jedině uvítat politickou vůli prodloužit tento dokument," řekl v pátek novinářům mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov podle agentury AFP. Nicméně dodal, že "vše záleží na detailech tohoto návrhu" a na tyto podrobnosti Moskva čeká.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, v úterý informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá. O prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 52 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy