Air Bank snižuje úrok na spořicím účtu. Kvůli konci Axa

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
31. 5. 2013 9:10
Sazba od 6. června klesne z 1,8 na 1,6 procenta. Máme moc vkladů říká banka
Interiér první pobočky Air Bank
Interiér první pobočky Air Bank | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Finanční telenovela posledních měsíců pokračuje. Air Bank na svém spořicím účtu opět snižuje úrokovou sazbu, tentokrát od 6. června klesne z 1,8 na 1,6 procenta.

„V uplynulých dnech jsme zejména kvůli odchodu Axa Bank z českého trhu zaznamenali extrémní nárůst zájmu o náš spořicí účet. Příliv peněz je tak obrovský, že bychom je při současné úrokové sazbě nedokázali efektivně zhodnocovat," říká Vladimír Komjati, mluvčí Air Bank.

Banka přitom již předtím sbírala vklady nejúspěšněji z nových bank, když se celková suma depozit pohybovala kolem 40 miliard. Například mBank, která má zhruba třikrát více klientů, má na vkladech 20 miliard korun.

Axa Bank oznámila před týdnem konec na českém trhu a majitelům spořicího účtu doporučila přestup k UniCredit Bank, která jim do konce června nabízí speciální nabídku s úrokovou sazbou ve výši 1,5 procenta. Spořicí účet v Axa Bank mělo založeno zhruba 90 tisíc lidí.

Vzhledem k problémům, ve kterých se momentálně nacházejí záložny, nyní nejvyšší úrokovou sazbu na trhu spořicích účtů nabízí mBank. Dvě procenta ovšem dostane jen ten, kdo měsíčně kartami od mBank utratí alespoň čtyři tisíce korun, a zároveň se sazba vztahuje jen na vklady do výše 100 tisíc korun. V ostatních případech sazba klesá na 0,5 procenta.

Nejvyšší nekomplikovanou nabídku pak nyní nabízí Equa bank. Na jejím spořicím účtu je sazba 1,8 procenta. Účet je možné otevřít samostatně, v takovém případě pak každá odchozí platba vyjde na devět korun.

 

Foto: Vojtěch Marek

Čtěte také:
  Agresivní úroky? Kampeličky omezíme, rozhodla vláda
  Spoříte v končící Axa? Nabídka od UniCredit je dobrá
  mBank je poprvé v zisku. Na čem vydělává a co chystá?

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------

Vybíráte spořící účet?

 

 

 

 

 

Právě se děje

před 18 minutami

Testovací let vrtulníku Ingenuity na Marsu NASA kvůli chybě při prověrce o tři dny odložila

První testovací let malého vrtulníku Ingenuity na Marsu byl o tři dny odložen kvůli problému, který se vyskytl při zkoušce vysokých otáček rotorů. Informoval o tom na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Předběžný termín prvního letu Ingenuity americká vesmírná agentura původně stanovila na tuto neděli. Na základě údajů, které z vrtulníku dostala v pátek pozdě večer, se však NASA rozhodla let odložit. První možný termín letu je středa 14. dubna.

Důvodem je, že během páteční prověrky vysokorychlostních otáček rotorů kontrolní zařízení ukončilo dřív sekvenci příkazů ovládajících test. To se stalo ve chvíli, kdy se měl letový počítač přepnout z předletového módu na mód letový. Podle NASA je ale vrtulník v pořádku a v bezpečí a na Zemi poslal úplnou sadu telemetrických údajů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy