Air Bank snižuje úrok na spořicím účtu. Kvůli konci Axa

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
31. 5. 2013 9:10
Sazba od 6. června klesne z 1,8 na 1,6 procenta. Máme moc vkladů říká banka
Interiér první pobočky Air Bank
Interiér první pobočky Air Bank | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Finanční telenovela posledních měsíců pokračuje. Air Bank na svém spořicím účtu opět snižuje úrokovou sazbu, tentokrát od 6. června klesne z 1,8 na 1,6 procenta.

„V uplynulých dnech jsme zejména kvůli odchodu Axa Bank z českého trhu zaznamenali extrémní nárůst zájmu o náš spořicí účet. Příliv peněz je tak obrovský, že bychom je při současné úrokové sazbě nedokázali efektivně zhodnocovat," říká Vladimír Komjati, mluvčí Air Bank.

Banka přitom již předtím sbírala vklady nejúspěšněji z nových bank, když se celková suma depozit pohybovala kolem 40 miliard. Například mBank, která má zhruba třikrát více klientů, má na vkladech 20 miliard korun.

Axa Bank oznámila před týdnem konec na českém trhu a majitelům spořicího účtu doporučila přestup k UniCredit Bank, která jim do konce června nabízí speciální nabídku s úrokovou sazbou ve výši 1,5 procenta. Spořicí účet v Axa Bank mělo založeno zhruba 90 tisíc lidí.

Vzhledem k problémům, ve kterých se momentálně nacházejí záložny, nyní nejvyšší úrokovou sazbu na trhu spořicích účtů nabízí mBank. Dvě procenta ovšem dostane jen ten, kdo měsíčně kartami od mBank utratí alespoň čtyři tisíce korun, a zároveň se sazba vztahuje jen na vklady do výše 100 tisíc korun. V ostatních případech sazba klesá na 0,5 procenta.

Nejvyšší nekomplikovanou nabídku pak nyní nabízí Equa bank. Na jejím spořicím účtu je sazba 1,8 procenta. Účet je možné otevřít samostatně, v takovém případě pak každá odchozí platba vyjde na devět korun.

 

Foto: Vojtěch Marek

Čtěte také:
  Agresivní úroky? Kampeličky omezíme, rozhodla vláda
  Spoříte v končící Axa? Nabídka od UniCredit je dobrá
  mBank je poprvé v zisku. Na čem vydělává a co chystá?

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------

Vybíráte spořící účet?

 

 

 

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Veterináři začnou v úterý vybíjet drůbež ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech. O jeho vybití se teprve rozhodne.

Veterináři také v pondělí potvrdili ptačí chřipku H5N8 v chovu na Pardubicku, jde o letošní druhé ohnisko. Komerční chov se skoro 140 000 kusy drůbeže vybijí.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy