Zaměstnancům Unipetrolu vzroste měsíční mzda o 1000 korun

ČTK ČTK
14. 12. 2016 14:48
Zaměstnancům petrochemického holdingu Unipetrol vzroste příští rok – stejně jako letos – měsíční mzda o 1000 korun. Pracovníci také obdrží před letošními Vánocemi jednorázovou odměnu 5000 korun – o dva tisíce méně než loni. Dohodlo se na tom vedení s odboráři. Nová kolektivní smlouva zlepšuje i podmínky vyplácení bonusů nebo zavedení příspěvku až 3000 korun ročně na pobyt dítěte zaměstnance na táboře. Unipetrol v ČR zaměstnává kolem 4500 lidí, jen v Ústeckém kraji je to 2100. Průměrná hrubá mzda ve společnosti Unipetrol RPA byla před rokem 38 627 korun a ve společnosti Unipetrol Services 57 456 korun. Jsou v ní zahrnuti všichni zaměstnanci bez jednatelů společnosti.
Foto: Archiv HN - Radim Beznoska
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 4 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy