Zajistit bezpečnost dat je podle šéfa O2 čím dál těžší

CSR Fórum
30. 5. 2011 17:33
Rozhovot s výkonným ředitelem společnosti Telefónica O2 Czech Republic Luisem Malvidou
Luis Malvido
Luis Malvido | Foto: CSR Fórum

Praha - Rychlý rozvoj informačních a komunikačních technologií s sebou v posledních letech přinesl jednu z největších změn na poli světového obchodu.

Každý z nás je zvyklý denně komunikovat. Mobilní telefony a internet nám nejen umožňují dorozumět se rychle a mnoha způsoby, ale ovlivňují také vzájemné vztahy, naše životy i svět kolem nás.

Ve společnosti Telefónica O2 se chceme chovat odpovědně. Chceme rozumět a čelit změnám, které se dějí nejen na poli technologií, ale také ve společnosti, v níž žijeme, pracujeme a podnikáme.

Chceme se aktivně podílet na diskuzi, naslouchat odlišným názorům a být firmou spolehlivě reagující na potřeby společnosti. V těchto dnech čelí telekomunikační sektor jedné z největších výzev v oblasti společenské odpovědnosti.

Progresivní rozvoj nových technologií a portfolia nabízených služeb s sebou nese nejen nové komunikační možnosti, ale také nová rizika, která ohrožují většinu populace.

Opatrnost je na místě

"Progresivní rozvoj nových technologií a portfolia nabízených služeb s sebou nese nejen nové komunikační možnosti, ale také nová rizika, která ohrožují většinu populace."

Lidé se nebojí sdílet informace on-line, požadavky zákazníků na používání sociálních sítí a služeb na principu lokalizace rostou. Internet jako hlavní zdroj informací a coby komunikační kanál používají stále mladší děti. Náš obchodní model a dlouhodobá strategie jsou vystavěny na vzájemném dialogu se všemi zainteresovanými stranami a proto jsme si více než vědomi odpovědnosti, kterou za bezpečí klientů všech věkových kategorií v on-line prostředí máme.

Bezpečí elektronických dat je naší CSR prioritou

A právě proto jsou projekty, zaměřené tímto směrem, jednou z našich největších priorit v oblasti CSR pro příští roky. Kromě aktivit, přímo vycházejících z našeho předmětu podnikání, se dlouhodobě orientujeme na další pilíře společenské odpovědnosti, které spoluvytváří přidanou hodnotu naší firmy. Jsou jimi pracovní prostředí, trh, ochrana životního prostřední, etické podnikání a samozřejmě v neposlední řadě investice do komunity. 

Pokud se týká podpory komunity, snažíme se nejen podporovat finančně státní organizace, neziskové organizace a různé instituce, ale zároveň aktivně hovoříme k zainteresovaným stranám vlastními projekty.

Právě takovým projektem je i Think Big, dlouhodobý celoevropský sociální program Telefónica Europe, zaměřený na podporu mladých lidí. Především na ně jsou totiž v dnešní době kladeny vysoké nároky a velká očekávání.

Zároveň však jako společnost málo nasloucháme jejich názorům a naše očekávání směřujeme spíše do budoucnosti. A právě to chceme změnit.

Podpoříme dobrý úmysl 200 tisícům mladých Evropanů

Věřím, že programem Think Big pomůžeme mladým lidem stát se samostatnějšími, sebevědomějšími a tím také schopnými pomáhat nejen sobě, ale i druhým. Proto je naším cílem umožnit do roku 2015 200 tisícům mladých lidí z celé Evropy realizovat vlastní projekty zaměřené na pomoc komunitě, v níž žijí - a díky nim vtáhnout do aktivního řešení problémů ve vlastním okolí více než milión vrstevníků. 

Foto: Telefónica O2

Všichni tak budou mít možnost pozitivně ovlivňovat dění ve společnosti. Program Think Big realizuje společnost Telefónica  kromě České republiky i ve Velké Británii, Německu, Irsku a na Slovensku.

Dalším odrazem změn na světovém trhu a naším cílem v oblasti využívání  služeb informačních a komunikačních technologií  je poskytnout služby šité na míru co nejširšímu spektru zákazníků.

V našem portfoliu tak naleznete širokou nabídku služeb a produktů pro zákazníky se specifickými potřebami.

Právě díky těmto službám a produktům mohou využívat ICT technologie i zákazníci s handicapem či senioři přesně dle svých požadavků a potřeb.

Společenská odpovědnost není v naší společnosti jen prázdný pojem, je to jeden z hlavních pilířů firemní strategie, díky nníž rosteme, zůstáváme důvěryhodným partnerem pro všechny zainteresované strany a stále posilujeme svou pozici na trhu.

Tento materiál vznikl v rámci společného projektu Aktuálně.cz a CSR fórum - webového magazínu Byznys a společnost.

Sekce chce informovat o světě firem, neziskových organizací, trendech v CSR a společenské odpovědnosti vůbec.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy