Zájem o účtenkovou loterii neklesá. Do druhého slosování se přihlásilo 450 tisíc lidí

ČTK ČTK
1. 12. 2017 12:30
Počet účastníků i registrovaných účtenek zůstává zhruba stejný jako v říjnu, kdy loterie Účtenkovka odstartovala.
Funguje i v mobilu. (ilustrační foto)
Funguje i v mobilu. (ilustrační foto) | Foto: Economia

Praha - Do druhého losování účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) za listopad se aktivně zapojilo zhruba 450 000 hráčů. Ti za listopad zaregistrovali 13,6 milionu účtenek, přičemž do slosování bylo zařazeno 11,5 milionu účtenek. Na tiskové konferenci k výročí EET to uvedl ministr financí Ivan Pilný (za ANO). Losování se uskuteční 15. prosince.

"Čísla odpovídají stavům ke konci října. Zájem o Účtenkovku je tedy stabilní a zůstává vysoký," uvedl Pilný. Do prvního kola loterie se zapojilo zhruba 453 000 aktivních hráčů a do slosování bylo zaregistrováno 11,1 milionu účtenek. V rámci EET bylo v říjnu vydáno 376 milionů účtenek.

Ministerstvo financí na podporu EET spustilo účtenkovou loterii 1. října. První losování se konalo 15. listopadu, další bude 15. prosince. Celkový počet hráčů zaregistrovaných do loterie je zhruba 599 000.

V rámci loterie rozděluje ministerstvo zhruba 21 000 výher měsíčně, první cenou je milion korun. Slosování provádí Sazka prostřednictvím certifikovaného generátoru náhodných čísel, takzvaného RNG modulu.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Útočník v Afghánistánu zastřelil tři pracovnice televizní stanice

Neznámý ozbrojenec v úterý ve východoafghánském Dželálábádu zastřelil tři zaměstnankyně místní televizní stanice. Čtvrtá žena byla zraněna a v nemocnici bojuje o život. Místní policie uvedla, že zadržela hlavního podezřelého. Jde o další ze série útoků proti pracovníkům v médiích v této oblasti za poslední měsíce, píše agentura Reuters.

Tři ženy ve věku 18 až 20 let ozbrojenec střelil do hlavy, když se vracely domů z práce, uvádí vládní zdroje. Místní televizní stanice potvrdila, že se jednalo o její zaměstnankyně.

Afghánistán se v posledních měsících potýká s vlnou útoků vůči novinářům, lékařům, bojovníkům za lidská práva či státním zaměstnancům. Na začátku prosince byla v Dželálábádu zastřelena moderátorka stejné stanice Malala Majvandová. V lednu zemřel novinář a bojovník za lidská práva Adil Ajmak, na jehož auto zahájili palbu neznámí střelci.

Afghánská vláda a některé zahraničí mocnosti z podobných útoků viní hnutí Tálibán. V provincii Nangarhár, jejíž je Dželálábád hlavním městem, rovněž působí teroristická organizace Islámský stát; ta se přihlásila k útoku na Majvandovou i některým dalším. Kdo stál za dnešním incidentem zatím není jasné. Podle policie má zadržený střelec vazby na Tálibán, mluvčí tohoto povstaleckého hnutí však jakýkoliv podíl Tálibánu na dnešním útoku odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy