Do Účtenkovky se zapojilo 453 tisíc lidí. Rekordman zaregistroval 1648 účtenek

ČTK ČTK
16. 11. 2017 17:13
Proběhlo první slosování účtenkové loterie, do kterého se zapojilo více než 400 000 lidí. Zaregistrováno bylo 14 milionů účtenek vystavených během října.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Do prvního slosování účtenkové loterie se zapojilo 452 691 aktivních hráčů, kteří zaregistrovali bezmála 14 milionů účtenek. Z toho bylo zařazeno do slosování celkem 11,1 milionu účtenek. Nejaktivnější hráč zaregistroval 1648 účtenek. Vyplývá to ze statistik k prvnímu losování loterie, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.

Nejvíce aktivních hráčů bylo ve věku 30 až 50 let, celkem 170 528. Ve věku 50 až 70 let se zaregistrovalo 113 574 hráčů a lidí nad 70 let bylo 23 216. Ve věku 18 až 30 let se zaregistrovalo 61 960 lidí.

Dvě třetiny účtenek lidé zaregistrovali prostřednictvím webového formuláře. Více než 80 procent hráčů si založilo hráčský účet, který usnadňuje registraci účtenek do slosování a přehledně informuje o stavu účtenek a výhrách.

První losování loterie k EET se uskutečnilo ve středu odpoledne z účtenek vystavených během října. Ministerstvo financí v něm rozdělilo zhruba 21 000 výher, první cenou je jeden milion korun. Slosování provedla Sazka prostřednictvím certifikovaného generátoru náhodných čísel, takzvaného RNG modulu. V rámci EET bylo v říjnu vydáno 376 milionů účtenek. Web soutěže byl po vyhlášení výsledků několik hodin nedostupný, podle MF za tím byl útok hackerů.

Od 1. listopadu mohou soutěžící registrovat účtenky z listopadových nákupů do slosování, které bude 15. prosince. Bude se znovu hrát o 21 025 výher včetně automobilu. O jeho značce a typu rozhodne výběrové řízení.

Počet aktivních hráčů (s alespoň jednou účtenkou zařazenou do slosování) 452 691
Nejvyšší počet účtenek registrovaných jedním hráčem 1648
Počet všech účtenek registrovaných za říjen 2017 13 970 449
Počet účtenek ve slosování 11 138 871
Průměrný počet registrovaných účtenek na účastníka 30,86
Medián 23

Zdroj: Ministerstvo financí

 

Právě se děje

před 57 minutami

Raúl Castro na sjezdu potvrdil, že předává vedení mladší generaci

Kubánský vůdce Raúl Castro v pátek na úvod osmého stranického sjezdu potvrdil, že předá vedení mocné Kubánské komunistické strany (PCC) mladší generaci, která je "plná vášně a protiimperialistického ducha". Informovala o tom agentura Reuters.

Čtyřdenní sjezd PCC se koná za zavřenými dveřmi, ale kubánská televize odvysílala úryvky Castrova úvodního projevu. Devětaosmdesátiletý Raúl Castro v něm vyjádřil spokojenost nad tím, že může předat vedení skupině věrných, kteří za sebou mají desítky let zkušeností, během nichž stoupali po stranickém žebříčku.

Předáním moci formálně skončí éra bratrů Castrových na Kubě. Ve vedení PCC má na sjezdu Raúla Castra vystřídat kubánský prezident Manuel Díaz-Canel (61).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle ruské diplomacie vyhostí i pět diplomatů z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Zveřejnila rovněž sankční seznam osmi bývalých i současných předních amerických činitelů, informovaly zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva dnes také zakázala vstup na své území osmi současným i bývalým předním americkým činitelům. Je mezi nim šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christopher Wray, ředitelka tajných služeb (DNI) Avril Hainesová, ministr vnitřní bezpečnosti Alejandro Mayorkas, ministr spravedlnosti Merrick Garland, bezpečností poradce administrativy bývalého prezidenta Donalda Trumpa John Bolton či někdejší ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) James Woolsey.

Ruský ministr zahraničí také zmínil další odvetná opatření, například zpřísnění restrikcí pro pohyb amerických diplomatů na ruském území.

Zdroj: ČTK
Další zprávy