Volvo hlásí rekordní tržby. Letos přijde s elektrickým nákladním autem

ČTK ČTK
31. 1. 2018 17:08
V Evropě se objednávky zvýšily o 14 procent, tržní podíl Volva je zde na historicky nejvyšší úrovni. Začátkem roku firma oznámila, že se chystá nabídnout rovněž elektrické nákladní vozy.
Foto: Aktuálně.cz

Stockholm - Švédský výrobce nákladních vozů Volvo loni zvýšil čistý zisk o 60 procent na rekordních 21,3 miliardy švédských korun (55,1 miliardy korun). Podle jeho dnešního sdělení mu pomohla vyšší poptávka, především v Evropě a ve Spojených státech. Pro letošek chystá firma novinku - elektrické nákladní vozy.

Tržby loni stouply o 11 procent na téměř 335 miliard SEK. V Evropě se objednávky zvýšily o 14 procent, tržní podíl Volva je zde na historicky nejvyšší úrovni. V Severní Americe stouply o 56 procent a v Jižní Americe dokonce o 67 procent. Pro letošní rok Volvo počítá s i nadále vysokou poptávkou na všech třech trzích a očekává i lepší vývoj v Indii.

Začátkem roku firma oznámila, že se chystá nabídnout rovněž elektrické nákladní vozy. První z nich obdrží vybraní klienti už letos. Jde o středně velké dodávky určené k přepravě zboží v centrech měst. Volvo také testuje samořízený nákladní vůz, připomněla agentura DPA.

 

Právě se děje

Další zprávy