Vodafone ztrácí, za rok přišel o 122 tisíc lidí

ČTK ČTK
20. 5. 2014 14:13
Oba konkurenční operátoři naopak oznámili růst počtu klientů.
Vodafone SIM karta
Vodafone SIM karta | Foto: Reuters

Praha - Tuzemskému mobilnímu operátorovi Vodafone klesl v prvním čtvrtletí meziročně počet zákazníků o 122 tisíc na 3,24 milionu. Jen od začátku roku firmě ubylo 41 tisíc klientů. Vyplývá to z údajů mateřské skupiny. Česká pobočka čísla nekomentuje.

Do výsledků společnost nezapočítává počty klientů virtuálních operátorů, kteří působí v její síti. Podíl lukrativnějších tarifních zákazníků se za 12 měsíců zvýšil o 4,4 procentního bodu na 60,5 procenta.

Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele Baleše Šarmy se chce operátor v boji o zákazníka zaměřit na to základní, tedy na síť, služby a uživatele. "Chceme zákazníkům nabízet větší přidanou hodnotu a být jejich poradcem," řekl ČTK. Jako příklad uvedl spuštění služby Turbo Internet, která rychlým internetem 3G a LTE pokrývá 58 % území ČR.

Konkurenční T-Mobile v 1. čtvrtletí meziročně zvýšil počet mobilních zákazníků, včetně klientů virtuálních operátorů, o 442 tisíc na 5,912 milionu. Telefónica oznámila růst o 17 tisíc na 5,065 milionu klientů.

Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí Vodafone Group, která získala 100procentní podíl českého operátora od kanadské TIW.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy