Vnitro vypsalo soutěž na policejní auta za 2,25 miliardy korun. Rozhodne cena i spotřeba

ČTK ČTK
20. 3. 2018 15:23
V posledních letech policii dodávala své vozy hlavně tuzemská Škoda Auto a také konkurenční Hyundai. Škoda prý potvrdila, že se soutěže zúčastní.
Policejní vozy. Ilustrační foto.
Policejní vozy. Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Ministerstvo vnitra vypsalo soutěž na dodávku 2500 nových policejních a civilních aut v odhadované maximální hodnotě 2,25 miliardy korun bez DPH.

Nové vozy by na základě rámcové smlouvy měla policie získat v letech 2018 až 2021. Vyplývá to z oznámení na stránkách MV. Jako první na zakázku upozornil server Zdopravy.cz.

Celkový počet nakupovaných automobilů v policejním i běžném provedení v kalendářním roce se bude odvíjet od přidělovaných financí ministerstvu vnitra ze státního rozpočtu na daný kalendářní rok.

Obálky s nabídkami se mají otvírat 10. května. V hodnocení nabídek bude mít třetinovou váhu cena, 35 procent reálná spotřeba. Vozy budou muset mít schválené policejní značení, nebo v případě civilních aut pro vnitro má být na výběr pět barev. Poskytnutá záruka má být nejméně pět let. Resort poptává sedany, hatchbacky i kombi vozy na benzin i naftu.

V posledních letech policii dodávala své vozy hlavně domácí Škoda Auto a také konkurenční Hyundai. Škoda podle serveru Zdopravy.cz již potvrdila, že se soutěže zúčastní.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy