reklama
 
 

Vitáskovou v čele ERÚ nahradí její místopředseda. Úřad bude od srpna řídit nová rada

21. 6. 2017 15:35
Alenu Vitáskovou v čele Energetického regulačního úřadu nahradí současný místopředseda pro regulaci Vladimír Outrata, který bude vést pětičlennou radu, o jejímž složení rovněž rozhodla vláda. Jmenování zveřejnilo ministerstvo průmyslu v elektronickém systému eKLEP.

Praha - Alenu Vitáskovou v čele Energetického regulačního úřadu (ERÚ) nahradí pětičlenná rada ERÚ, kterou povede současný místopředseda úřadu pro regulaci Vladimír Outrata. Jmenování zveřejnilo ministerstvo průmyslu v elektronickém systému eKLEP.

Energetický regulační úřad (ERÚ) nastavuje základní podmínky podnikání v elektroenergetice, plynárenství, teplárenství a dalších oborech. Kromě jiného reguluje ceny, nastavuje podporu obnovitelným zdrojům a chrání zájmy zákazníků.

Rada ERÚ je nový kolektivní orgán, který povede úřad od srpna 2017. Bude mít pět členů, z nichž se má každý rok jeden obměnit. Na celých pět let byl vybrán Vladimír Vlk, bývalý poradce exministra průmyslu Jana Mládka a bývalý člen dozorčí rady ČEZ.

Outratu vláda jmenovala na čtyři roky. Na tři roky pak byl jmenován Rostislav Krejcar, bývalý zaměstnanec ERÚ, který měl na starosti obnovitelné zdroje. Dva roky bude trvat mandát Janu Pokornému, dalšímu bývalému místopředsedovi ERÚ, kterého v květnu kvůli "ztrátě důvěry" Vitásková odvolala. Na jeden rok by pak měl nastoupit bývalý právník ČEPS Vratislav Košťál.

Zásadním úkolem rady bude podle ministra průmyslu Jiřího Havlíčka příprava regulačního období od roku 2019. Jde o návrh zásad cenové regulace v energetických odvětvích, úřad jej přitom musí zveřejnit 16 měsíců před začátkem daného období. Letos radu ještě čeká vypracování cenových rozhodnutí pro rok 2018.

autor: Petr Lukáč | 21. 6. 2017 15:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama