Veřejné záchodky jako kuchyně. Makro vybavuje toalety hrnci a pivními sudy

Foto: Iva Špačková
Iva Špačková Iva Špačková
17. 1. 2019 6:16
Obchodníci se předhánějí v tom, jak zaujmout zákazníky. Podle posledních trendů má být totiž nakupování zážitek. Makro se této výzvy chytilo odvážně. Buduje toalety, které připomínají kuchyně. Chce se tak přiblížit klientům podnikajícím v gastronomii.

Na stropech metličky a kávové hrnky, na stěnách tapety s kuchyňským vybavením, kovové hrnce místo umyvadel a rozříznuté pivní sudy místo pisoárů. Tak vypadají záchodky největších prodejen velkoobchodního řetězce Makro.

"Pivní sud místo mušlí - je to vtipný, ale úplně komfortně jsem se při tom necítil. Navíc mi přišlo, že to trochu zapáchá. Asi to není jen tak, udržovat v čistotě všechny záhyby," popsal svou zkušenost pan Mareček, který Aktuálně.cz na nevšední toaletu upozornil.

Toalety à la kuchyně jsou českým vynálezem německé skupiny Metro Group, která v Česku provozuje 13 prodejen pod názvem Makro. Nápad je vybudovat vzešel z velkého zákaznického průzkumu, který firma provedla v roce 2016 a jehož výsledky využila při budování nového konceptu prodejen pod názvem Makro Inspirace.

"Toalety jsou tak inspirovány našimi zákazníky, kteří jsou s nimi spokojeni a přijali je na prodejní ploše velmi pozitivně," říká mluvčí Makra Romana Nýdrle.

Klienti ze segmentu profesionální gastronomie, takzvaného Horeca podle HOtel/REstaurace/Kavárna (CAfé), jsou pro Makro nejsilnější zákaznickou skupinou a na prodejích Makra se podle Nýdrle podílejí více než čtyřiceti procenty. Maloobchodní prodejci jsou druhou nejvýznamnější skupinou a firmy a instituce jsou z hlediska objemu třetí.

Vítězný koncept nových toalet vymyslela architektka Lucie Faturíková a nerezové hrnce a pisoáry vyrobila česká firma Sanela.

První kuchyňské WC otestovalo Makro v pražských Stodůlkách před dvěma lety, a protože se u zákazníků osvědčilo, do poloviny loňského roku takto předělala vnitřní toalety v sedmi největších prodejnách.

Zákazníci je tak kromě Stodůlek mohou vyzkoušet na Černém Mostě, v Průhonicích, Olomouci, Ostravě, Českých Budějovicích a Brně. "U ostatních prodejen zatím provádíme vyhodnocení, zdali jsou vhodné k realizaci," dodala Nýdrle.

Makro Cash&Carry ČR je v Česku od roku 1997, kdy otevřelo první prodejnu v Ostravě. Společnost zaměstnává přes 3200 lidí a patří do první desítky největších obchodních řetězců v ČR. Ve finančním roce 2015/2016 klesl zisk firmy o polovinu na 637 milionů korun a tržby se meziročně snížily o necelé jedno procento na 29,9 miliardy korun, uvedla ČTK.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

před 22 minutami

Zprostředkovatel vraždy Jána Kuciaka uzavřel dohodu s prokurátorem

Dohodu o vině a trestu s prokurátorem uzavřel Zoltán Andruskó, zprostředkovatel loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Podmínky ale advokáti ani prokuratura zatím nezveřejnili, dohodu totiž ještě musí schválit soud. Andruskó je jedním z pěti obviněných ve zmíněné kauze, která v zemi vyústila v politickou krizi a v odchod Roberta Fica z funkce premiéra.

Andruskó v případu vystupoval jako zprostředkovatel mezi objednavatelem vraždy a nájemnými vrahy. Hrozil mu trest 25 let vězení nebo doživotí. Po zadržení ale s policií spolupracoval na vyšetření vraždy, při které byla zastřelena i reportérova snoubenka Martina Kušnírová.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Plzeň bude hrát v LM s Lausanne, Hradec Králové s Mannheimem

Hokejisté Plzně, kteří v minulém ročníku prošli až mezi nejlepší čtyři týmy, se utkají v osmifinále Ligy mistrů s Lausanne, Hradec Králové bude hrát s Mannheimem. V případě dalších postupů by zbývající dva čeští zástupci v soutěži mohli svést společný souboj až ve finále. Rozhodl o tom dnešní los v Helsinkách.

Oba extraligoví zástupci, kteří se po vyřazení šampiona Třince a vicemistra Liberce v základní skupině dostali do play off, byli nasazeni jako druhé týmy základních skupin do koše B. Čekali tím pádem na soupeře, kteří obsadili první místa.

Plzeň i Hradec začnou 12., nebo 13. listopadu doma a odvety je čekají 19. listopadu na ledě soupeře.

Další zprávy