Foto: Makro mění tvář, ukázalo novou prodejnu. Zaměří se na dodavatele "od vedle"

Klikněte pro vstup do galerie.
Obchodní řetězec Makro zprovoznil první prodejnu s novým konceptem. V pražských Stodůlkách se dosavadní hypermarket proměnil v místo, které má podle zástupců firmy sloužit zákazníkům víc jako inspirace.
Prodejna je nejen přestavěná, ale Makro v ní nabídne více než tři tisíce nových produktů, zaměří se na exkluzivní zboží a regionální dodavatele.
Obchod ve Stodůlkách je zatím pilotním projektem. Koncept nazvaný Makro Inspirace by se pak měl rozšířit do několika dalších obchodů v Česku.
Nová podoba prodejny navazuje na velký centrální sklad, který firma staví poblíž Kralup nad Vltavou. Obchodník počítá s tím, že díky skladu si budou jeho zákazníci častěji nechávat zboží dovézt, a proto jich do prodejen bude chodit méně. Právě změnou konceptu se chce řetězec tomuto trendu přizpůsobit.
Foto: Jakub Plíhal
Simona Janíková Jakub Plíhal Simona Janíková, Jakub Plíhal
9. 9. 2017 11:22
Velkoobchodní řetězec otevřel první prodejnu s novým konceptem, který vymyslelo české vedení firmy. Posuďte sami, o jak velkou změnu jde.
 

Právě se děje

před 34 minutami

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy