Foto: Makro mění tvář, ukázalo novou prodejnu. Zaměří se na dodavatele "od vedle"

Klikněte pro vstup do galerie.
Obchodní řetězec Makro zprovoznil první prodejnu s novým konceptem. V pražských Stodůlkách se dosavadní hypermarket proměnil v místo, které má podle zástupců firmy sloužit zákazníkům víc jako inspirace.
Prodejna je nejen přestavěná, ale Makro v ní nabídne více než tři tisíce nových produktů, zaměří se na exkluzivní zboží a regionální dodavatele.
Obchod ve Stodůlkách je zatím pilotním projektem. Koncept nazvaný Makro Inspirace by se pak měl rozšířit do několika dalších obchodů v Česku.
Nová podoba prodejny navazuje na velký centrální sklad, který firma staví poblíž Kralup nad Vltavou. Obchodník počítá s tím, že díky skladu si budou jeho zákazníci častěji nechávat zboží dovézt, a proto jich do prodejen bude chodit méně. Právě změnou konceptu se chce řetězec tomuto trendu přizpůsobit.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Simona Janíková, Jakub Plíhal
9. 9. 2017 11:22
Velkoobchodní řetězec otevřel první prodejnu s novým konceptem, který vymyslelo české vedení firmy. Posuďte sami, o jak velkou změnu jde.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy