Veletrhy Brno obnovují Autosalon, jasno bude na podzim

ČTK ČTK
26. 6. 2014 13:48
Pořadatel veletrhů snížil ceny za pronájem a chce z akce udělat událost pro celou střední Evropu. Zájem předběžně projevily značky koncernu VW.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Veletrhy Brno se příští rok pokusí obnovit brněnský Autosalon. Snížily proto ceny za pronájem a rozšířily nabídku. Jasno o potenciálních vystavovatelích chtějí mít do listopadu. Pokud se jich nepřihlásí dost, veletrh organizovat nebudou. Na dnešním setkání s novináři to uvedl obchodní ředitel Veletrhů Brno Norbert Schmidt.

Letos se výstava nekonala kvůli nízkému zájmu ze strany zastoupení jednotlivých automobilek. "Nechceme se znovu dostat do stejné situace. Do podzimu chceme mít jasno, zda budeme Autosalon pořádat," uvedl Schmidt. Jasný příslib zatím ale od jednotlivých značek nemají. Zájem předběžně projevila například Škoda Auto a další značky koncernu VW.

Veletrhy chtějí Autosalon prezentovat jako středoevropskou výstavu. Jeho termín vrátily na přelom května a června. V rámci pětidenní akce by se měly na 60 000 metrech čtverečních výstavních ploch prezentovat zastoupení jednotlivých značek, a nikoliv lokální prodejci. Vedle osobních aut se mají představit i užitkové a nákladní vozy a autobusy. Náklady na jednu expozici se podle Schmidta snížily z desítek milionů na dva až tři miliony korun. Návštěvnost by se podle představ organizátora měla pohybovat nad 100 000 lidí.

Akci mají doplnit testovací jízdy na brněnském automotodromu, dráha pro testování terénních SUV přímo na výstavišti nebo nabídka jednoročních a předváděcích aut přímo od automobilek. Součástí veletrhu mají být i přednášky odborníků nebo prezentace nových technologií. Organizátoři zkoušejí do akce zakomponovat i vyhlášení soutěže Auto roku, podobně jako je tomu na evropské úrovni v Ženevě.

 

Právě se děje

Další zprávy