Fotky z autosalonu v Lipsku. Světové premiéry blízko Česka

Fotky z autosalonu v Lipsku. Světové premiéry blízko Česka
Jsou tu i světové premiéry. Asi nejdůležitější je Mercedes-Benz třídy C. Oproti minulé generaci narostl o devět centimetrů a místa pro kolena vzadu je o 4,5 centimetru více, což je zásadní hodnota, jak si na vlastní tělo ověřil i redaktor online deníku Aktuálně.cz.
Další světová premiéra: Audi prezentuje modernizovaný model S7 s osmiválcem, který může mít výkon až 450 koní, ale umí také čtyři válce v případě jejich nepotřeby odpojit.
Superrychlý kabriolet BMW M4 Cabrio je další novinkou značky z Mnichova.
Vidět tu lze i nejrychlejší Porsche Cayman ve verzi GTS. Prý se ale chystá ještě výkonnější cayman, údajně s názvem GT4.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
31. 5. 2014 9:00
Největší letošní německý autosalon je otevřen až do příštího víkendu. Žádný jiný nemají Češi blíž.
 

Právě se děje

před 13 minutami

V pražské Uhříněvsi hoří hala, hasiči zatím požár nemají pod kontrolou

V pražské Uhříněvsi hoří skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na twitteru to uvedli pražští hasiči.

K požáru vyjížděli dnes kolem 17. hodiny. Podle policie bylo nutné evakuovat několik desítek lidí ze sousední haly. Stupně požárního poplachu jsou tři plus jeden zvláštní podle rozsahu události a zásahu.

Oheň zasáhl halu v Bečovské ulici, kde je podle hasičů uskladněno drogistické zboží. "Na místo míří další jednotky. Požár se zatím nedaří dostat pod kontrolu," sdělili hasiči. Možné příčiny vzniku požáru či odhad výše škod zatím neuvedli. Policisté na twitteru oznámili, že kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu.

před 16 minutami

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy