English, kterému nikdo neřekl jinak než "Bill", vystudoval elektrotechniku na Kentucké univerzitě. Prototyp myši vytvořil pro Engelbartův vědecký projekt, a stal se i prvním člověkem, který tento prototyp i použil.
Jeho první verze se dnešní myši příliš nepodobala. Byl to dřevěný kvádřík s jedním tlačítkem a ve spodní části byla dvě kolmá kolečka, díky kterým se myš mohla pohybovat dopředu, dozadu a do stran. Později English nahradil kolečka kuličkou.
Veřejně byla myš poprvé představena v roce 1968, běžně se ale začala používat až o 20 let později, když zdomácněly osobní počítače.
Název myš podle jedné z verzí vznikl podle kabelu, který ze zařízení vycházel a vypadal jak ocásek. Jiné verze mluví o tom, že v té době se kurzoru říkalo kočka a vypadalo to, že pronásleduje pohyby nového zařízení. Ani English ani Engelbart si nemohli vzpomenout, kdo rozhodl, že se zařízení bude jmenovat myš, ani přesně proč. V první verzi ji prý nazývali hnědá skřínka s tlačítky, to se ale neujalo a bylo jasné, že bude nutné najít krátký a jasný název.
English byl oceněn také za vytvoření systému grafického uživatelského prostředí pro stolní počítače, které používají téměř všechny moderní počítače.
At a time when only specialists used computers, he helped envision a machine that anyone could use simply by manipulating images on a screen https://t.co/lIyRcPVvZK
— NYT Obituaries (@NYTObits) August 2, 2020
Engelbart zemřel v roce 2013, když mu bylo 88 let. Ani Engelbart ani English na vynálezu myši nezbohatli. Jednak patent vlastnil Engelbartův zaměstnavatel, jednak práva na duševní vlastnictví vypršela v roce 1987, tedy předtím, než se myš stala jedním z nejběžnějších technologických zařízení.