Uber pozastavuje svou službu ve Francii. Bojí se o řidiče

ČTK ČTK
3. 7. 2015 14:49
Společnost ve Francii, končí prý hlavně proto, že má starost o bezpečnost svých řidičů. Řidiči taxi vnímají Uber jako nekalou alternativu k jejich službám.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Paříž - Americká firma Uber se rozhodla přerušit poskytování svého přepravního servisu ve Francii. Společnost, jejíž služby řidiči taxi vnímají jako nekalou alternativu k taxislužbě, se ve Francii potýkala s protesty, které často provázelo násilí. Francouzský nejvyšší soud ji už v květnu vyloučil z taxislužby.

Uber zákazníkům umožňuje spojit se prostřednictvím mobilní aplikace s registrovanými řidiči, kteří je odvezou na určené místo. Aplikace, nazývaná UberPOP, slouží i jako taxametr a platební nástroj.

"Rozhodli jsme se od 20:00 dnes večer přerušit službu UberPOP ve Francii, především abychom zajistili bezpečnost řidičů Uberu," uvedl podle francouzského listu Le Monde šéf francouzské odnože Uberu Thibaud Simphal.

Tradiční taxislužby obviňují americkou firmu z nekalé konkurence, protože její řidiči nemusejí plnit požadavky, které zákony a předpisy kladou na ně.

Proti službě minulý týden stávkovali taxikáři po celé Francii. Prezident François Hollande v červnu prohlásil, že je pro úplný zákaz činnosti společnosti Uber. Podobně se vyjádřil ministr vnitra Bernard Cazeneuve, který činnost americké firmy považuje za nelegální.

V pondělí byli ve Francii zadrženi dva manažeři společnosti, která sídlí v Kalifornii. Úřady je obvinily z "podvodných obchodních praktik".

Firma naráží na problémy také v jiných evropských zemích, v Indii a v Číně.

 

Právě se děje

Další zprávy