Z přebalovacího pultu IKEA padají děti. Firma upozorňuje na jeho správné používání

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 4. 2019 12:25
Nábytkářský řetězec IKEA v úterý upozornil své zákazníky, kteří si zakoupili přebalovací stůl/komodu ze série Sundvik, aby používali i jeho bezpečnostní kování. Firma uvedla, že obdržela tři hlášení o nehodách, při nichž se sklopná deska přebalovacího stolu uvolnila a dítě z něj spadlo. Podle firmy se to stalo, protože zákazníci bezpečnostní kování nepoužili podle montážního návodu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: IKEA

Bezpečnostní upevňovací materiál je součástí balení. Pokud ho zákazníci někam založili nebo ho ztratili, mohou firmu IKEA kontaktovat a ta jim zdarma poskytne náhradní. Nemusí předložit ani žádný doklad o koupi, tedy třeba účtenku.

"Bezpečnost výrobků je v IKEA vždy na prvním místě. Proto je nám líto, že k těmto nehodám došlo. Ale zároveň jsme upřímně rádi, že děti jsou podle našich informací v pořádku," uvedla v tiskové zprávě manažerka Children's Business Area Emelie Knoester.

Švédský řetězec IKEA je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě. V Česku provozuje čtyři obchodní domy.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy