Trump si výrazně pohoršil v žebříčku nejbohatších lidí v USA. Jeho majetek činí 3,1 miliardy dolarů

ČTK ČTK
17. 10. 2017 22:04
Americký prezident Donald Trump si výrazně pohoršil v nejnovějším žebříčku 400 nejbohatších lidí v USA, který sestavuje časopis Forbes. Časopis snížil hodnotu odhadovaného majetku Trumpa o 600 milionů USD (13,1 miliardy Kč) kvůli poklesu newyorského realitního trhu a novým informacím. Americký prezident se tak propadl o téměř 100 míst. Forbes odhadl, že majetek Trumpa činí 3,1 miliardy USD (67,9 miliardy Kč), což ho řadí na 248. pozici. Žebříčku nadále vévodí zakladatel Microsoftu Bill Gates s odhadovaným majetkem 89 miliard USD, následují Jeff Bezos z Amazonu a Warren Buffett. Největší růst majetku, o 15,5 miliardy USD na 71 miliard USD, zaznamenal spoluzakladatel Facebooku Mark Zuckerberg.
Donald Trump se svou dcerou Ivankou.
Donald Trump se svou dcerou Ivankou. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 10 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 11 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy