Trump si výrazně pohoršil v žebříčku nejbohatších lidí v USA. Jeho majetek činí 3,1 miliardy dolarů

ČTK ČTK
17. 10. 2017 22:04
Americký prezident Donald Trump si výrazně pohoršil v nejnovějším žebříčku 400 nejbohatších lidí v USA, který sestavuje časopis Forbes. Časopis snížil hodnotu odhadovaného majetku Trumpa o 600 milionů USD (13,1 miliardy Kč) kvůli poklesu newyorského realitního trhu a novým informacím. Americký prezident se tak propadl o téměř 100 míst. Forbes odhadl, že majetek Trumpa činí 3,1 miliardy USD (67,9 miliardy Kč), což ho řadí na 248. pozici. Žebříčku nadále vévodí zakladatel Microsoftu Bill Gates s odhadovaným majetkem 89 miliard USD, následují Jeff Bezos z Amazonu a Warren Buffett. Největší růst majetku, o 15,5 miliardy USD na 71 miliard USD, zaznamenal spoluzakladatel Facebooku Mark Zuckerberg.
Donald Trump se svou dcerou Ivankou.
Donald Trump se svou dcerou Ivankou. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy