Trump si výrazně pohoršil v žebříčku nejbohatších lidí v USA. Jeho majetek činí 3,1 miliardy dolarů

ČTK ČTK
17. 10. 2017 22:04
Americký prezident Donald Trump si výrazně pohoršil v nejnovějším žebříčku 400 nejbohatších lidí v USA, který sestavuje časopis Forbes. Časopis snížil hodnotu odhadovaného majetku Trumpa o 600 milionů USD (13,1 miliardy Kč) kvůli poklesu newyorského realitního trhu a novým informacím. Americký prezident se tak propadl o téměř 100 míst. Forbes odhadl, že majetek Trumpa činí 3,1 miliardy USD (67,9 miliardy Kč), což ho řadí na 248. pozici. Žebříčku nadále vévodí zakladatel Microsoftu Bill Gates s odhadovaným majetkem 89 miliard USD, následují Jeff Bezos z Amazonu a Warren Buffett. Největší růst majetku, o 15,5 miliardy USD na 71 miliard USD, zaznamenal spoluzakladatel Facebooku Mark Zuckerberg.
Americký prezident Donald Trump se svou dcerou Ivankou.
Americký prezident Donald Trump se svou dcerou Ivankou. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy