Wikipedia loni vybrala 20 milionů dolarů

Adam Pešek
6. 1. 2012 1:08
Největší internetová encyklopedie loni od svých vybrala 20 milionů dolarů. Rok 2011 tak byl v její historii dosud nejúspěšnějším

Nezisková organizace Wikimedia Foundation, která provozuje otevřenou internetovou encyklopedii Wikipedia, loni od svých dárců vybrala zhruba dvacet milionů dolarů. Díky více než milionu přispěvatelů byl rok 2011 pro jeden z nejpoužívanějších zdrojů informací na internetu tdosud nejúspěšnější.

Vybraná částka podle zástupců společnosti každým rokem roste. Ve stálém pracovním poměru je u Wikimedia Foundation asi jen osmdesát lidí, naprostou většinu obsahu Wikipedie a sesterských stránek tvoří přes sto tisíc dobrovolníků z celého světa.

Prostředky proto organizace hodlá použít na nákup a instalaci serverů a dalšího hardwaru, vývoj klasického i mobilního webu a drobné příspěvky pro komunitu, která má Wikipedii na starosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fanoušci Baníku vybrali 330 tisíc korun pro rodiny obětí střelby

Finanční sbírka ostravských fotbalových fanoušků na sobotním ligovém utkání Baníku proti Spartě vynesla přibližně 330 tisíc korun. Obnos bude poukázán pozůstalým sedmi obětí tragické střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.

Ve sbírce, kterou organizoval spolek Baník Baníku, podle webu sdružení bylo vybráno 326.968 korun i drobné sumy v cizích měnách. Dohromady se jedná přibližně o 330 tisíc korun.

Vedle ostravských fanoušků se do charity zapojil i samotný Baník, který z výtěžku věnoval na stejný účel 150 tisíc korun. Další peníze mezi sebou vybírají hráči a zaměstnanci klubu.

Další zprávy