Nové hry: Need for Speed, Blackwater a Pán prstenů

Adam Fiala
17. 11. 2011 18:32
Máte-li Kinect, střílení v Blackwater vás vyčerpá, zato souboje v Pánovi prstenů jsou krvavé a nelítostné
Foto: Need for Speed Official Site

Dočkat se kvalitní závodní hry nebo střílečky je těžké. Nový Need for Speed je graficky pozoruhodný díky tomu, že se přesunul k nejrozmanitějším lokacím Ameriky, ale hratelnost občas pokulhává. Blackwater silně připomíná filmový hit The Expendables se Sylvestrem Stallonem, ale nemá ani ze čtvrtiny tak dobré hlášky a hráč se u ní fyzicky nadře. Naděje fanoušci vkládají do nejnovějšího přírůstku z fantasy světa - Pána prstenů.

Need for Speed: The Run

Mezi San Franciskem a New Yorkem toho Amerika nabízí dost. Největším úspěchem posledního titulu z řady Need for Speed je, že dokáže zachytit vzrušení z jízdy v otevřeném terénu s nádhernou krajinou - od pohoří a prérií až k malým městům či shlukům mrakodrapů. Z ovládání aut v The Run mám dobrý pocit. Široká škála vozidel zahrnuje sportovní vozy, které rychle reagují na povely, i mašiny zaměřené na sílu. Závodění v The Run je o vyvážení rychlosti a kontroly. Bohužel se však stane, že máte úkol a ocitnete se ve špatném autě. Hlavní postava Jack tak často může vyměnit auto jenom na benzínových stanicích a ty nejsou na každém rohu. Nejhorší je, když se závod nachází v nejlepším momentu, hra zasáhne a přeruší. Stačí dosáhnout se svým vozem vrakového stavu či se příliš vzdálit od oficiální cesty a vracíte se k poslednímu checkpointu. Je škoda, že Need for Speed: The Run nezvládne vytěžit víc ze svého potenciálu." Carolyn Petit, Gamespot.com ... 70 %

Blackwater

Když se jmenujete Sylvester Stallone a rozhodnete se vyprávět příběh skupiny ozbrojených žoldáků, kteří zachrání zemi před zlým diktátorem, sežnete si herecký dream team a film pojmenujete Postradatelní. Když jste herní vývojář, dohodnete se se skutečnou militaristickou organizací, přidáte podporu zařízení Kinect a tabulky nejlepších hráčů. Hru pojmenujete Blackwater. Zkusíte tak něco neobvyklého, ale vlastně děláte chybu. Vytvořili jste nekonečnou střílečku, kde se hráči střídají v rolích čtyř žoldáků. Dá se odehrát celá s Kinectem, ale spousta krytí, skákání, vyrážení dveří apod. si žádá hodně přestávek, aby člověk zvládl hru odehrát. Ani při použití klasického ovladače na tom není hráč lépe. Nemluvě o tom, že hra ztroskotává i na příběhu - je legrační a špatně pojatý. Chudě ozvučené dialogy situaci zhoršují. Cokoli zazní, není přirozené." Jason Venter, Gamespot.com ... 40 %

Pán Prstenů: War in the North

Nejnovější výtvor od studia Snowblind nemá tak zcela rozhodnuto, čím chce být nebo jak bohabojně se postaví k Tolkienově tradici (či Jacksonově vizi). Nebo by mohl mít dost odvahy jít neprobádanou cestou násilného směru. Nikdy však nepřekoná stín průměrnosti. Jako první hra této franšízy si odnesla rating M (pro dospělé). Všechno je v ní podřízené boji a válečné vřavě. Z toho plyne největší objem legrace a herní systém zajišťuje mnoho hodin konstantní zábavy. Škoda špatného načasování, vedle Skyrim, Battlefield 3, Modern Warfare 3 a druhého Batmana nevím, kde si najít čas na hraní. Navíc, nejste-li smrtelně oddaným fanouškem Tolkiena, nic se nestane, když si počkáte na nějakou jinou fantasy plnou soubojů ve sněhem zapadlých končinách severu." Leif Johnson, GameSpy ... 60 %

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Rubl po volbách v Rusku spadl na nejnižší úroveň za dva týdny

Rubl po víkendových parlamentních volbách v Rusku sestoupil k americkému dolaru nejníže za téměř dva týdny, oslabily také akcie. Ruská vládní strana Jednotné Rusko si ve volbách v dolní komoře parlamentu zřejmě udržela dvoutřetinovou většinu, která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.

Mezi povolební rizika pro rubl patří podle makléřské společnosti Alor Broker nárůst protestní nálady mezi lidmi a neuznání volebních výsledků ze strany západních zemí, uvedla dnes agentura Reuters.

Krátce před polednem si dolar vůči rublu připisoval zhruba 0,6 procenta na 73,40 RUB/USD. K poklesu rublu přispěl omezený zájem o riziková aktiva v době, kdy investoři čekají na dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Negativní vliv měla na ruskou měnu také zpráva o střelbě na Permské státní univerzitě, která si podle předběžných informací vyžádala osm mrtvých.

před 44 minutami

Počet lidí léčených s Alzheimerovou nemocí se za deset let zdvojnásobil

Počet lidí, kteří se v Česku léčí s Alzheimerovou chorobou, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Loni se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) léčilo s touto nemocí 68 120 lidí. Odborníci ale upozorňují, že onemocnění zůstává u velké části pacientů neodhaleno a bývá zaměňováno za náladovost, nešikovnost či jiné projevy stáří. Péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou stojí ročně miliardy korun. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoc postihuje i čtyřicátníky, riziko jejího nástupu lze omezit zdravou stravou, pravidelným pohybem a činnostmi, při kterých se musí přemýšlet. SZÚ to v pondělí uvedl při příležitosti mezinárodního dne této nemoci, který připadá na 21. září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy