Na hrách pro PlayStation 4 se už pracuje

tl
8. 11. 2012 12:25
Nové konzole PlayStation se možná dočkáme už příští rok

Konzole Xbox 360 a PlayStation 3 jsou na světě už slušnou řadu let a fanoušci videoher stále netrpělivě očekávají až Sony a Microsoft konečně vydají konzole čtvrté generace. Žádného oficiálního potvrzení vývoje PlayStationu 4 nebo Xboxu 720 jsme se sice zatím nedočkali, jedna nedávná zpráva ale naznačuje, že alespoň na jedné z těchto dvou očekávaných konzolí se už pracuje a dočkáme se jí možná už příští rok.

Server VG257 totiž přinesl informaci, podle které Sony už dodalo tvůrcům her nový vývojářský kit Orbis, který obsahuje stejný hardware, jako chystaný PlayStation 4. Vývojáři už tak mohou začít s programování nových her, které vyjdou společně s příští generací konzolí. Mluví se o tom, že pokračování titulů jako je Battlefield, Assassin's Creed nebo Witcher na nových konzolích už poběží.

PlayStation už na E3?

Sony sice existenci čtvrtého PlayStationu zatím oficiálně nepotvrdilo, ale také ji nijak výrazně nepopírá. Pokud by nová konzola měla být představena v příštím roce, nejpravděpodobněji se tak stane během červnového veletrhu E3, který je každoročně nejvýznamnější událostí herního světa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy