Jako ze sci-fi: Laser vytváří 3D "přímo před očima"

LP Fish
17. 1. 2012 12:20
Nová japonská technologie dokáže vykreslovat laserové obrazce ve 3D přímo před očima.

Nová technologie s názvem Aerial 3D japonské společnosti Burton možná změní způsob, jak dnes chápeme sledování 3D obrazu.

Používá totiž laser k projekci "plazma" bodů vytvářejících trojrozměrný obraz přímo v prostoru. Řízením ohniska laseru je pak možné můžete ovládat vzdálenost v jaké se body objevují.

Aerial 3D laser sice v jednu chvíli svítí pouze jedním laserem, ale podle Alexise Oyamy z Burtonu je tato technologie schopná vydávat až tisíc takových paprsků za vteřinu.

Díky tomu laser "přímo před očima" vytváří 3D obrazce a k jejich tvorbě nedochází tak jako obvykle, tedy vytvářením 3D z běžných 2D obrazců s využitím binokulárního rozdílu.

Tato technologie zatím dokáže zobrazoval kresby a animace jednou barvou. Podle jejích vynálezců z Burtonu však v budoucnosti bude možné kombinovat různobarevné lasery k vytvoření vícebarevných obrazců.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy