Facebook zruší rozpoznávání obličejů. Jen v Evropě

tl
27. 9. 2012 16:55
Společnosti to přikázal irský úřad pro ochranu dat
Foto: Reuters

Sociální síť Facebook bude muset ve státech Evropské unie zrušit nedávno zavedenou funkci rozpoznávání obličejů. Přikázal jí to irský úřad pro ochranu dat, který je zodpovědný za kontrolu aktivit Facebooku v Evropě.

Facebook tvrdí, že funkce má uživatelům usnadnit správu jejich fotek. Hned po nahrání fotografie na sociální síť program porovná obličeje na snímku s již existujícími fotkami. Následně odhalí, kdo je na fotografii zachycen a automaticky ho označí.

Sociální síť zkusí ještě úřad přemluvit

Irský úřad ale funkci rozpoznávání obličejů vnímá spíše jako narušování soukromí uživatelů a přikázal proto Facebooku, aby jí na evropském území deaktivoval. Pro nově zaregistrované uživatele už rozpoznávání obličejů nefunguje. Informace o lidech, kteří účet na Facebooku už mají, budou smazány do 15. října.

Facebook ale doufá, že se s irskými úřady co nejdříve dohodne a funkci pro rozpoznávání obličejů na své sociální síti brzy znovu zavede. Podle něj by totiž stačilo, aby své uživatele začal o rozpoznávání obličejů více informovat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

České dráhy loni přepravily 157 milionů cestujících, meziročně skoro o třetinu více

České dráhy (ČD) loni přepravily 157 milionů cestujících, meziročně o 30 procent více. Jde o 87 procent hodnoty z předcovidového roku 2019, kdy národní dopravce přepravil 182,1 milionu cestujících. Dráhy o tom dnes informovaly v tiskové zprávě.

Přepravní výkon dosáhl 7,7 miliardy takzvaných osobokilometrů, tedy počtu kilometrů, které cestující s vlaky ČD najezdily. Meziročně je to o 43 procent více. Průměrná přepravní vzdálenost stoupla o 4,3 kilometru. S přihlédnutím ke změnám dopravců v uplynulých dvou letech jsou tak ČD v podstatě na úrovni předcovidových let, uvedl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Zdroj: ČTK
Další zprávy