Foto: Začal se prodávat nový iPhone 5. Stály se na něj fronty

Foto: Začal se prodávat nový iPhone 5. Stály se na něj fronty
Tím problémem jsou špatně fungující mapy. Navzdory negativní publicitě Apple již oznámil, že během prvních 24 hodin po zahájení předprodeje obdržel více než dva miliony objednávek na iPhone 5, což byl dvojnásobek ve srovnání s předchozím modelem iPhone 4S. Do obchodů, kde se měl nový telefon prodávat jako první, byly navezeny objemné zásoby.
Hotový poklad - takové množství nových iPhonů musela střežit bezpečnostní agentura. Ale i tak došlo na mnoha místech ke krádežím. Například v japonské Osace policie vyšetřuje zcizení přibližně 200 kusů smartphonů.
Zástupci firmy Apple si nicméně mohou mnout ruce. V době uvedení prodeje iPhone 5 se k jejím obchodům draly davy lidí.
Došlo i na potlesk. Ani ten však nedokázal zamaskovat dosud největší problém, s jakým se kdy nový iPhone musel potýkat - přístroji s pořadovým číslem 5 nefungují mapy, jak by měly. Lidé po celém světě o chybující aplikaci rozjeli po síti vášnivé diskuze. Apple v pátek zareagoval obecným slibem, že "se mapy budou zlepšovat". Vlastní mapový systém, kterým firma nahradila oblíbené Maps od rivala Google, je podle zkušeností uživatelů nepřesný, místy zavádějící či zcela klamavý.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Dan Poláček Reuters, ČTK, Dan Poláček
21. 9. 2012 15:50

V pátek se začal poprvé oficiálně prodávat nový model multimediálního telefonu iPhone 5. Fanoušci Applu zaplnili obchody v Sydney, Hongkongu, Tokiu a Singapuru. Kromě Asie je nový iPhone k mání také v USA, Británii, Kanadě, Francii a Německu. Po 28. září bude jeho prodej rozšířen do dalších 22 zemí, včetně České republiky. Podívejte se na fotografie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy