Amazon se chystá vyrobit vlastní smartphone

tl
14. 5. 2012 7:22
Vyrobí Amazon po úspěšném Kindle Fire svůj vlastní smartphone?

Po bezkonkurenčním úspěchu s elektronickými čtečkami knih a loni vydaném tabletu Kindle Fire se šíří internetem zprávy, že americká společnost Amazon plánuje prodej svého prvního smartphonu.

Podle analytiků ze společnosti CitGroup chystá Amazon vydat telefon v posledním čtvrtletí roku 2012. Smartphone bude vyráběn v Číně firmou Foxconn, která na jeho přípravě už údajně pracuje. Telefon bude pravděpodobně stejně jako tablet od Amazonu, Kindle Fire, vybaven operačním systémem Android a měl by patřit do kategorie levnějších mobilů s cenou od 150 do 200 dolarů.

Tyto informace jsou zatím ale nejsou oficiální a vznikají dohady, zda by byl vůbec vstup na trh s telefony pro Amazon ten správný krok. Společnost zatím nejvíce profituje z prodeje svých elektronických čteček Kindle.

Poslední novinkou Amazonu byl tablet Kindle Fire, který se objevil na trhu na konci loňského roku a americký výrobce čteček s ním slaví slušné úspěchy. V prvních třech měsících tohoto roku tvořil tablet od Amazonu asi polovinu všech prodaných tabletů s operačním systémem Android. Své zákazníky si získává nízkou cenou, dvoujádrovým procesorem nebo také osmihodinovou výdrží.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy