Amazon se chystá vyrobit vlastní smartphone

tl
14. 5. 2012 7:22
Vyrobí Amazon po úspěšném Kindle Fire svůj vlastní smartphone?

Po bezkonkurenčním úspěchu s elektronickými čtečkami knih a loni vydaném tabletu Kindle Fire se šíří internetem zprávy, že americká společnost Amazon plánuje prodej svého prvního smartphonu.

Podle analytiků ze společnosti CitGroup chystá Amazon vydat telefon v posledním čtvrtletí roku 2012. Smartphone bude vyráběn v Číně firmou Foxconn, která na jeho přípravě už údajně pracuje. Telefon bude pravděpodobně stejně jako tablet od Amazonu, Kindle Fire, vybaven operačním systémem Android a měl by patřit do kategorie levnějších mobilů s cenou od 150 do 200 dolarů.

Tyto informace jsou zatím ale nejsou oficiální a vznikají dohady, zda by byl vůbec vstup na trh s telefony pro Amazon ten správný krok. Společnost zatím nejvíce profituje z prodeje svých elektronických čteček Kindle.

Poslední novinkou Amazonu byl tablet Kindle Fire, který se objevil na trhu na konci loňského roku a americký výrobce čteček s ním slaví slušné úspěchy. V prvních třech měsících tohoto roku tvořil tablet od Amazonu asi polovinu všech prodaných tabletů s operačním systémem Android. Své zákazníky si získává nízkou cenou, dvoujádrovým procesorem nebo také osmihodinovou výdrží.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy