Amazon uvedl na trh čtečku Kindle Touch

Adam Fiala
16. 11. 2011 5:29
Všichni napjatě očekávají hlavně Kindle Fire, málem by se tak zapomnělo na Kindle Touch
Foto: Engadget.com

Zraky všech recenzentů i technologických nadšenců se upírali k tomu, jak si Amazon poradí se svým prvním tabletem, který chce konkurovat iPadu 2. Neměli bychom však přehlédnout, že do prodeje vypustil i Kindle Touch. Na jednu stranu nezajímavá čtečka e-knih, jakých už je mnoho a s jakou Amazon začínal. Ve své podstatě je totožná jako klasická knižní čtečka Kindle, ovšem s tou výhodou, že nabízí ovládání před dotykový displej. Umožní také výpůjčky v nové knihovně od Amazonu.

Rozesílání zásilek začalo dřív

Původně se předpokládalo, že Kindle Touch splní první předobjednávky až 21. listopadu. Amazon posunul datum rozesílání, a tak se Kindle Touch podíval na svět ještě před sedmnáctým listopadem. Základní verze Kindle od Amazonu si vystačila s ovládáním přes sérii klasických tlačítek, což ke čtení knih bohatě stačilo. Obrazovka Kindle Touch je doplněna o infračervené dotykové ovládání.

Rozdíly mezi Kindly

Jinak využívá klasickou technologii šestipalcového displeje s elektronickým inkoustem. Zůstává tak věrný černobílému zobrazení s šestnácti odstíny šedi. Je o něco menší a lehčí, velikost paměti a výdrž baterie se nemění. Kindle Fire pak posouvá laťku k úrovni klasického tabletu - barevný dotykový displej, OS Android, aplikace. Kindle Touch se v základní verzi s Wi-Fi a s reklamami prodává za 99 dolarů (cca 1 800 korun), oproti tomu Kindle Fire se počítá za dvě stě dolarů (3 600 korun).

 

Právě se děje

před 27 minutami

Město Mekele na severu Etiopie pod leteckým bombardováním

Město Mekele, které je správním střediskem státu Tigraj na severu Etiopie, čelilo od sobotního rána těžkému bombardování etiopskými vládními jednotkami, uvádějí tiskové agentury s odvoláním na představitele tigrajské opozice a humanitární organizace.

Etiopská vláda již v pátek oznámila, že se chystá město dobýt v nejbližších dnech. Představitel OSN v regionu upozornil, že Súdán, kam již uteklo na 43.000 Etiopanů, bude potřebovat finanční pomoc, píše agentura AFP.

Další zprávy