Yahoo chce jednat s Googlem, Microsoft prý nabídl málo

Reuters, redakce EKO
4. 2. 2008 12:00
Podle analytiků se Yahoo zřejmě snaží zvýšit svou cenu
Foto: Yahoo!

San Francisko/New York - Management portálu Yahoo údajně zvažuje, že obnoví jednání o obchodní alianci s Googlem.

Má jít o alternativu k nabídce na převzetí firmy za 44,6 miliard dolarů, kterou minulý týden zveřejnil softwarový gigant Microsoft.

Yahoo je údajně nespokojeno s výší nabídky, řekl agentuře Reuters anonymní zdroj seznámený se strategií portálu. Yahoo také údajně kontaktovali další zájemci z řad mediálních, technologických a finančních společností.

Vedení firmy v pátek rozeslalo zaměstnancům e-mail, ve kterém popírají, že by už probíhala konkrétní jednání o převzetí firmy. "Chceme zdůraznit, že absolutně nic není rozhodnuto a přes to, co někteří lidé říkají, neprobíhá žádné převzetí," citovala zprávu agentura Reuters.

Kdo se může postavit Microsoftu

Kromě společnosti Google, která provozuje stejnojmenný vyhledávač, existuje jen málo firem, které by se mohly pustit do souboje s Microsoftem, připomíná agentura. Google by ale mohl mít v případě opravdového zájmu o koupi Yahoo problémy se získáním souhlasu od amerických antimonopolních úřadů, cituje Reuters názory některých finančních analytiků.

Deník Wall Street Journal ale v neděli přinesl zprávu, že výkonný ředitel Googlu Eric Schmidt nabídl svému protějšku v Yahoo Jerrymu Yangovi pomoc při jakémkoli způsobu, jak Microsoftu překazit plány. Mluvčí Yahoo i Googlu zprávu odmítli komentovat.

Snahy Yahoo o nalezení dalších potenciálních zájemců ale také mohou být jen způsobem, jak přinutit Microsoft, aby navýšil svou nabídku, která je podle vedení portálu při 31 dolarech za akcii příliš nízká.

Reuters cituje také analytika Jeffreye Lindsaye, který označil nabídku Microsoftu za velmi vychytralou, protože podle něj tlačí na management Yahoo, aby dokázal, že je hodnota firmy mnohem vyšší. Sám ji odhaduje na 39 až 45 dolarů za akcii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Policie obvinila řidiče kamionu kvůli srážce s vlakem na přejezdu ve Šluknově

Řidiče kamionu, který minulý týden zůstal stát ve Šluknově na železničním přejezdu a střetl se na něm s osobním vlakem, policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti. Při nehodě utrpělo pět lidí zranění, dva lidé byli s lehkým zraněním ošetřeni v nemocnici. V případě prokázání viny hrozí 23letému cizinci až pětileté vězení. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Vlak se s nákladním autem střetl ve čtvrtek, ve vlaku cestovalo deset lidí. "Mladý řidič kamionu vjel na železniční přejezd, patrně nezvládl nákladní vozidlo vytočit do ulice Sukova a návěsem kamionu zůstal stát na železničním přejezdu, na kterém se spustila zvuková a světelná signalizace zabezpečovacího zařízení. Následně se střetl návěs nákladního vozidla s osobním motorovým vlakem, jedoucím ze směru z Dolní Poustevny do Rumburku," uvedla Kubíčková. Tragédii zřejmě zabránil strojvedoucí, který stačil zabrzdit.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Toxický plyn zabil v jordánském přístavu Akaba deset lidí a 250 zranil

Únik toxického plynu ze skladovací nádrže v jordánském přístavu Akaba v pondělí zabil deset lidí a dalších zhruba 250 jich zranil, píší zahraniční agentury s odkazem na jordánské úřady.

Nádrž s toxickým plynem spadla při převozu, což vedlo k úniku plynu, uvedla státní agentura Petra s odkazem na jordánské úřady. O jakou látku se jednalo, není v tuto chvíli jasné.

Video zveřejněné státními médii později ukázalo, že cisterna spadla na palubu lodi poté, co ji z kamionu zvedl jeřáb. Následoval výbuch provázený hustým žlutým dýmem.

Zranění byli převezeni do nemocnice a úřady následně oblast uzavřely. Na místě zasahují specializované týmy.

Deset lidí zahynulo a 251 bylo zraněno, uvedl jordánský úřad pro bezpečnost veřejnosti. V lékařské péči je podle státní televize v tuto chvíli stále 199 lidí.

Představitel zdravotnictví Džamál Ubajdát vyzval obyvatele, aby nevycházeli a zavřeli si okna a dveře. Nejbližší obytná čtvrť je vzdálená 25 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy